REKLAMA
Anywhere logo

Zdrowa i pyszna uczta

2016-02-10
...
Blisko słynnego Monciaka, ale z dala od hałasu. W pięknej okolicy i ze zdrowym, pysznym jedzeniem. Restauracja Morska zaprasza w swoje progi zarówno zwolenników ryb, jak i mięsa. Nieocenione są też tutejsze desery.

 

morskaOd progu wita nas miła obsługa i pachnące przekąski wystawione przy drzwiach. Jasne wnętrze przedzielone ścianą z witrażami w kolorach plaży i nowoczesne dekoracje – to na pierwszy rzut oka przykuwa naszą uwagę. Dominującą kolorystyką jest właśnie niebieski i żółty, kolory wody i słońca. Drewniane stoliki i metalowe ornamenty wpisują się w trend nowoczesnego minimalizmu, ale zarazem dają poczucie, że jest to restauracja inna niż wszystkie.

Centralnym punktem lokalu jest bar, przy którym serwowana jest świeżo mielona, aromatyczna kawa i kolorowe drinki. Gdy zasiadamy w jednym z wygodnych i zarazem pięknych siedzisk, dostajemy menu. Podzielone jest na przystawki, pasty, ryby i owoce morza, mięsa, desery, a także dania dla dzieci. Jak wskazuje nazwa restauracji, tutejsza kuchnia skupia się na daniach morskich. Znajdziemy pyszne wariacje na temat krewetek, a także typowo polskie ryby – okonia, turbota czy halibuta. Wszystko w zdrowych i smakowicie wyglądających aranżacjach. Amatorzy mięsa nie poczują się pominięci. Szef Kuchni Adam Głowiński ma dla nich steki z brazylijskiej wołowiny Black Angus, a także dania z drobiu i gołąbki z jagnięciny.

Bogata karta win oferuje trunki głównie włoskie, ale znajdą się też pozycje z Francji, Hiszpanii czy Australii. Profesjonalna sekcja barowa zapewnia za to szeroką gamę mocniejszych alkoholi i przygotowywanych na ich bazie orzeźwiających drinków. Furorę robi tu poncz, odpowiednio w letniej i zimowej odsłonie. Będąc w Morskiej nie można odmówić sobie deserów, które są specjalnością Adama Głowińskiego. Nazwa jednego z nich, „beza Pavlova”, mówi sama za siebie. Jest bardzo słodko, więc w połączeniu z filiżanką espresso ten ostatni, a bardzo ważny punkt posiłku, będzie idealny.

 

Restauracja Morska

Morska 9, Sopot

www.morska.com.pl

Galeria zdjęć


REKLAMA
REKLAMA