REKLAMA
Anywhere logo

Zegarki, które przetrwały Dakar

2016-03-05
...
Niedawno zakończył się tegoroczny Rajd Dakar. Polsko-litewski team – Sebastian Rozwadowski i Benedictas Vanagas, pomimo trudności zmieścił się w czasie i uplasował na wysokiej pozycji. Na trasie zawodnicy przetestowali zegarki marki Vostok Europe. Jak sprawdziły się w ekstremalnych warunkach?

 

zegarki2 stycznia załoga „General Financing – Autopaslauga by Pitlane” wraz z innymi uczestnikami Rajdu Dakar 2016 wyruszyła z Buenos Aires. Duetowi Sebastian Rozwadowski (pilot) i Benedictas Vanagas (kierowca) oraz wszystkim członkom ich ekipy towarzyszyły zegarki firmy Vostok z limitowanej linii Ałmaz, specjalnie na tę okazję nazwane „Rally timer by Benediktas Vanagas”. Producenci wiedzieli, że jeśli ich produkt sprawdzi się w nieprzewidywalnych warunkach Rajdu Dakar, sprawdzi się wszędzie.

By zdążyć na czas, relacja naszych bohaterów musiała opierać się na zaufaniu i kontakcie bez barier. W świetle trudnych wzajemnych stosunków obu krajów takie porozumienie miało symboliczne znaczenie:

Dla pustyni nie ma różnicy skąd przybywasz, ważne, jak dobrze jesteś przygotowany. Organizatorzy straszą, że tegoroczna edycja rajdu będzie wyjątkowo trudna. Jednak my jesteśmy dobrze przygotowani, a z bagażem trzech pokonanych Dakarów – bardziej doświadczeni. Siły połączyło dwóch profesjonalistów, którzy darzą siebie stuprocentowym zaufaniem. Choć na co dzień mówimy w dwóch różnych językach, to w samochodzie rozumiemy się doskonale” – powiedział przed rozpoczęciem Rajdu Benediktas Vanagas.

Na trasie natura nie była łaskawa. Silna ulewa przysporzyła polsko-litewskiej ekipie sporo kłopotów, szczególnie w pierwszej połowie Rajdu. W drugim etapie ekipa straciła sporo czasu i znalazła się na 58. pozycji w klasyfikacji. Duże zróżnicowanie terenu i nagłe zmiany pogody nie odebrały Rozwadowskiemu i Vanagasowi determinacji, by nadrobić stracony czas. Ostatecznie ekipa „General Financing – Autopaslauga by Pitlane” ukończyła Rajd na 27. pozycji. To świetny wynik, zważywszy na wiele przeszkód, które spotkały ich w drodze do celu. Zepsuta wycieraczka, ugrzęźnięcie w piasku podczas próby pomocy załodze Adama Małysza, awaria półosi i sprzęgła to tylko część nieprzewidzianych sytuacji, z którymi musiał zmierzyć się nasz team.

zegarki1„13 morderczych odcinków Rajdu Dakar 2016 za nami. Jak radziła sobie nasza ekipa? Jak każda z załóg, tak i nasza miała swoje przygody. Gdyby straty czasowe przez nie spowodowane podliczyć, wyszłoby nam, że pierwsza 20. tegorocznego Dakaru byłaby w zasięgu. Prawda jest jednak taka, że to jest Dakar i przygody są wkalkulowane w ten rajd” – komentował Sebastian Rozwadowski.
Razem z zawodnikami z próby sił zwycięsko wyszedł zegarek „Rally timer by Benediktas Vanagas”. Model został zaprezentowany podczas konferencji prasowej z udziałem ekipy Rajdu w salonie OdCzasudoCzasu w Złotych Tarasach w Warszawie 22 lutego. Już niedługo dostępny będzie w limitowanej sprzedaży. A my, redakcja Anywhere.pl, cieszymy się, że możemy współpracować z firmą Poljot Europe, jedynym dystrybutorem tych wyjątkowych zegarków. I oczywiście odliczamy czas do kolejnego Rajdu Dakar.

Wypowiedzi pochodzą z Blogu Dakar, materiału prasowego firmy Poljot Europe, wyłącznego dystrybutora zegarków Vostok Europe w Polsce.

 

fot.: Edyta Bartkiewicz

Galeria zdjęć


REKLAMA
REKLAMA