REKLAMA
Anywhere logo

Odkryj najlepsze strony Trójmiasta

2016-04-23
...
Mieszkańcy Trójmiasta mówią, że najlepiej mieszkać w Gdyni, pracować w Gdańsku, a bawić się w Sopocie. Jak zatem powinien wyglądać idealny wypoczynek w pomorskiej metropolii? Proponujemy nocleg w pięknej nadmorskiej Willi Weneda i obiad w tradycyjnej polskiej restauracji.

 

BarylkaZacząć należy od zakwaterowania. Jedną z piękniejszych okolic do mieszkania w Trójmieście jest willowa dzielnica Orłowo w Gdyni. Położone nad malowniczym klifem, wśród zieleni rozpościerającej się nad błękitem morza, Orłowo jest absolutnie zjawiskowe. Znajduje się tu jedno z trzech mol w Trójmieście, a spacer nadmorskim deptakiem spacerowym to idealny sposób na relaks. Chyba każdy, kto był tu choć raz, marzy o zamieszkaniu w jednej z tutejszych secesyjnych willi. Dlaczego nie sprawić, by Wasz wypoczynek był najlepszy z możliwych? Malowniczo położona Willa Weneda oferuje pokoje gościnne w tej wspaniałej okolicy za bardzo przystępną cenę.

Udany wyjazd nie może odbyć się bez spróbowania miejscowych specjałów. Tu przoduje Gdańsk, stolica regionu pomorskiego i główne miasto Metropolii. Wizyta w Głównym Mieście, historycznej części Gdańska, nie może zaś odbyć się bez spaceru po Długim Pobrzeżu – jednym z przyjemniejszych deptaków w mieście. Wśród restauracji ulokowanych nad malowniczą Motławą wyróżnia się Restauracja Baryłka, która od blisko 25 lat cieszy się niesłabnącą popularnością zarówno wśród przyjezdnych, jak tutejszych. Powód? Serwowana tam jest tradycyjna polska kuchnia, oparta na sprawdzonych recepturach i bez zbędnych ulepszaczy. Szef kuchni wie, jak uraczyć Gości tym, co od zawsze najlepsze w polskiej i pomorskiej kuchni. Znajdziecie tam duży wybór mięs i świeżych ryb prosto z Bałtyku, najlepsze polskie piwa i znakomite desery. Nie zabraknie też smacznych dań wegetariańskich i specjalnego menu dla dzieci. To, z czego znana jest Baryłka, to tradycyjna polska gościnność. Wypoczęci i najedzeni do syta będziecie mogli spokojnie planować dalszą część pobytu.

 

Restauracja Baryłka

Gdańsk, ul. Długie Pobrzeże 24

tel. +48 58 301 49 38, +48 694 237 626

restauracja.barylka@wp.pl

www.barylka.pl

 

Willa Weneda

Gdynia, ul. Światowida 14

tel. + 48 58 668 59 71

www.willaweneda.pl

 

fot.: Tomasz Sagan

Galeria zdjęć


REKLAMA
REKLAMA