REKLAMA
Anywhere logo

Wyjątkowe urodziny WizzAir na lotnisku w Gdańsku

2016-05-26
...
19 maja 2004 roku odbył się pierwszy lot WizzAira z polskiego lotniska. Były to Katowice. Po 12 latach ta największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowej świętowała swój sukces na trzech lotniskach w Polsce. Jednym z nich był Gdańsk.

 

18 maja na Lotnisku im. Lecha Wałęsy w Gdańsku odbyła się uroczysta konferencja prasowa połączona z prezentacją nowego samolotu, Airbusa A321 ceo. To najnowocześniejszy model samolotu jednonawowego. Ta unowocześniona wersja Airbusa A320 charakteryzuje się większą efektywnością i mniejszą szkodliwością dla środowiska. Nowością w stosunku do poprzedniej wersji, Airbusa A321 są sharklety – specjalne aerodynamiczne zakończenia skrzydeł. Dzięki temu Airbus A321 CEO jest w stanie spalać mniej paliwa. Zasadniczą różnicą jest również zwiększenie liczby miejsc ze 180 do 230.

Na pokładzie nowego nabytku pojawił się prezes WizzAira, József Váradi. Jak powiedział podczas konferencji prasowej, jest dumny, że przez dziesięć lat współpracy, to znaczy od otwarcia swojej bazy, linia mogła współtworzyć sukces szybko rozwijającego się lotniska w Gdańsku. Dziś WizzAir posiada tu jedną z 6 baz w Polsce, z 5 samolotami i około 200-osobową załogą pracującą na lotnisku na stałe. Dla pasażerów startujących z Gdańska linia oferuje obecnie 30 destynacji do 13 krajów.

Z okazji urodzin WizzAir otworzył nową stronę internetową, szybszą i dostosowaną do urządzeń mobilnych. Dzięki niej już w ok. 20 sekund można dokonać rezerwacji.

 

fot.: Izabela Guga-Marek

Galeria zdjęć


REKLAMA
REKLAMA