REKLAMA
Anywhere logo

Śladami Heweliusza

2016-07-17
...
Restauracja, winiarnia, sklep z winami. Trzy rzeczy w jednym miejscu. I to wyjątkowym miejscu, bo w XVI-wiecznym Ratuszu Starego Miasta w historycznej części Gdańska. Przed Wami Rada Miasta.

 

zdjecie trzyDzięki Radzie Miasta Ratusz Starego Miasta zyskuje nowe życie. Dotąd pamiętany tylko przez miłośników kultury, budynek, w którym mieści się siedziba NCK, ma kolejne miejsce, które przyciągnie więcej mieszkańców i turystów – wszystkich, którzy cenią dobre jedzenie i wino.

Zlokalizowana w piwnicach historycznej Rady Miasta restauracja sięga do ich pierwotnego przeznaczenia. Nie tylko zjecie lunch i kolację z wykorzystaniem świeżych specjalności regionu, ale też napijecie się wina prosto z bogato zaopatrzonej winiarni. Dokładnie tak, jak robił to Jan Heweliusz, stały bywalec Ratusza Staromiejskiego i amator szlachetnych trunków. O tym, że w podziemiach Rady Miasta Heweliusz składował swoje piwo, wiedzieli dotąd nieliczni. Dziś piwnice słynnego astronoma i ławnika gdańskiej Rady Miasta zostały odrestaurowane i otwarte dla wszystkich. Nowoczesna adaptacja wnętrz sprawia, że jest to kameralne, przytulne miejsce idealne na spotkania.

Rada Miasta to także sklep z winami. Jeśli zasmakowaliście w winie serwowanym do obiadu lub podczas degustacji w winiarni, na miejscu możecie kupić całą butelkę i zabrać ją do domu. Kilkadziesiąt win z każdego zakątka świata, których cena zaczyna się już od 29 złotych to świetna okazja na prezent czy wzbogacenie domowej piwniczki. A jeśli potrzebujecie porady, doświadczeni sprzedawcy na pewno pomogą Wam dokonać satysfakcjonującego wyboru.

 

fot. Tomasz Sagan

Galeria zdjęć


REKLAMA
REKLAMA