REKLAMA
Anywhere logo

Chleba i Igrzysk

2016-08-05
...

Mijają cztery lata od zakończenia Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Co to oznacza? Cztery lata od chwili, kiedy zakończyłem karierę olimpijską. Wszedłem na inną ścieżkę życia. Ścieżkę związaną z życiem rodzinnym i pracą w szeroko pojętym biznesie. Natomiast w świecie sportu oznacza to, że nadchodzi czas kolejnych Igrzysk.

Tym razem najlepsi sportowcy z całego świata spotkają się w Brazylii. Chciałem napisać – w pięknym Rio, bo większość z nas posiada takie właśnie skojarzenia związane z tym miejscem. Słynny karnawał, piękne zdjęcia Copacabany, głowa cukru czy komedia animowana pt. „Rio” z sympatyczną papugą w roli głównej wywołują kolorowe i sympatyczne skojarzenia.

Rzeczywistość jest zupełnie odmienna. Przepraszam za bezpośredniość, ale panuje tam bród, smród i ubóstwo. Byłem, widziałem i wiem, co piszę. Co prawda im bliżej Igrzysk, tym sytuacja się poprawia, ale nadal nie jest to miejsce, które poleciłbym przyjacielowi.

Uczestnicy Igrzysk spędzą tam od kilku dni do trzech tygodni. Z moich osobistych doświadczeń i wiedzy wynika, że będą przygotowani na panujące tam warunki. Liczymy na to, ponieważ tylko to gwarantuje nam wspaniałe sportowe emocje. Medale, rekordy, wspaniałą walkę do ostatnich sił, do samej mety. Osobiście liczę na worek medali Polaków. Także żeglarzy. Mam wielką nadzieję, że będą to ostatnie Igrzyska Olimpijskie, kiedy jestem jedynym złotym medalistą olimpijskim w żeglarstwie.

 

fot. Sylwester Ciszek

 

REKLAMA
REKLAMA