REKLAMA
Anywhere logo

Aleksandra Budka

Władza w rękach kobiet. Wkrótce nowy "Pitbull"

2016-08-19
...

Patryk Vega idzie za ciosem. Najpierw był serial, później dwa kinowe hity i książki w dużych nakładach. Imperium „Pitbulla” rośnie w siłę. Tym razem dzięki kobietom.

 

Nadchodzi nowe. A raczej nadchodzą „Niebezpieczne kobiety”, bo taki tytuł ma druga część filmowej trylogii w reżyserii Patryka Vegi. Swoje reguły wprowadzą kobiety i to one zawładną nowym „Pitbullem”. 18 maja w Warszawie rozpoczęto zdjęcia do filmu, a platforma Anywhere.pl przyglądała się pierwszym ujęciom. Akcja, jak przystało na „Pitbulla”,Pitbullcz3 rozgrywa się w miejskiej przestrzeni, w środowisku policyjnych starć i gangsterskich układów. A że tym razem rządzą dziewczyny – to widzowie na ekranach zobaczą czołówkę polskich gwiazd: Maję Ostaszewską, Joannę Kulig, Alicję Bachledę-Curuś, Magdalenę Cielecką czy Annę Dereszowską. Wcielą się w policjantki i dziewczyny z tej drugiej, niekoniecznie dobrej strony barykady. Wśród męskiej części obsady znaleźli się Piotr Stramowski, który po przerwie na znakomitą rolę w dramacie Konrada Aksinowicza „W spirali” ponownie wciela się w postać komisarza Majamiego, a także Andrzej Grabowski, Artur Żmijewski, Sebastian Fabijański oraz Tomasz Oświeciński.

Dzień zdjęciowy na warszawskim Wilanowie. Powietrze ciężkie, ciśnienie niskie, upał doskwierał. Przypatrywaliśmy się ekipie, a na widok umundurowanych aktorek krople potu same spływały po plecach. I chociaż pewnie męska część redakcji miała swoje indywidualne powody takich mimowolnych odruchów, mi gorąco robiło się na myśl o wymagających i niezbyt dopasowanych do panującej pogody kostiumach. Choć, należy przyznać, Joanna Kulig w policyjnym uniformie wyglądała zjawiskowo. Mówi się, że praca aktora polega na czekaniu, jednak w tym wypadku każdą wolną chwilę aktorów wypełniali dziennikarze zainteresowani nową produkcją. Vega odcina kupony od swoich poprzednich dzieł i kieruje na siebie szczególną uwagę. Nazywa swój nowy obraz rewolucją i tłumaczy: – Po raz pierwszy w historii gatunku to kobiety będą determinowały wydarzenia w filmie i to z punktu widzenia ich emocji zostanie prowadzona historia. W filmie mamy losy kilku policjantek i dziewczyn z drugiej strony barykady. Podobnie jak w „Nowych porządkach” wszystkie sceny i dialogi są przeniesione jeden do jednego z prawdziwego życia, w którym występują pierwowzory filmowych bohaterek.

Jeśli mają być niebezpieczne kobiety, to pojawienie się na planie Agnieszki Rylik nie było niczym zaskakującym. Mistrzyni świata w boksie tym razem pokaże swoje umiejętności na wielkim ekranie. I choć Rylik pasowałaby do roli dziewczyny gangstera – ba, nawet femme fatale kierującej gangsterską szajką – do ujęć stawała w pełnym policyjnym umundurowaniu. Z eterycznym wizerunkiem zrywa zaś Alicja Bachleda-Curuś i to ona wciela się w postać Drabiny, która właśnie wychodzi z więzienia.

Nawet jeśli nie feministyczne zapędy, apetyt na nowego „Pitbulla” pobudza obsada i powidoki części pierwszej. Patryk Vega ma przed sobą trudny egzamin – spełnić oczekiwania. „Pitbull. Niebezpieczne kobiety” w kinach od 11 listopada 2016 roku.

 

fot. Monika Szałek

Galeria zdjęć


REKLAMA
REKLAMA