REKLAMA
Anywhere logo

Alicante

2016-09-15
...
Urocza miejscowość na słoneczny weekendowy wypad oraz idealna baza wypadowa do dalszych podróży po południowym wybrzeżu Półwyspu Iberyjskiego. To najbardziej na zachód położone miejsce w Hiszpanii, do którego dolecicie bezpośrednio z Gdańska liniami Ryanair. Spieszcie się, bo loty są sezonowe!

 

Gdzie to jest?

W prowincji Walencja, położonej na południu Hiszpanii, między Katalonią a Andaluzją. Nad samym Morzem Śródziemnym.

Jak dojechać?

Bezpośrednim samolotem linii Ryanair z Lotniska Gdańsk.

Ciekawostki

Na południu Hiszpanii ze względu na góry bardzo słabo rozwinęła się infrastruktura kolejowa. Z Alicante pociągiem pojedziemy do Murcii i Madrytu. W pobliżu miasta znajduje się miejscowość San Juan, jedno z ulubionych kąpielisk madrytczyków.

Warto zobaczyć

-Castillo de Santa Barbara, zamek, którego początki sięgają aż IX wieku. Jak wiele tego typu budowli w Walencji i Andaluzji, z początku był zamkiem Maurów, Arabów zamieszkujących w dawnych czasach Półwysep Iberyjski. Zamek mieści się na 166 m n.p.m. na najwyższym wzniesieniu miasta, zwanym Benacantil.

-Explanada de España, zwana też Paseo de la Explanada to jeden z najsłynniejszych pasaży turystycznych w całej Hiszpanii i znak rozpoznawczy miasta.

-Casa Carbonell przy końcowej części pasażu Explanada de España – tego nie da się nie zobaczyć, to jeden z najładniejszych i najbardziej wyeksponowanych budynków w Alicante. Mieści się przy samej przystani.

-Museo de Arte Contemporáneo de Alicante (MACA), czyli Muzeum Sztuki Współczesnej Alicante przy placu Santa María w XVII-wiecznej kamienicy kryje dzieła Joana Miró, Pabla Picassa, Juana Grisa, Wassilyego Kandinskyego, Salvadora Dalego i wielu, wielu innych.

Co wziąć ze sobą?

Krem z filtrem oraz mapę Walencji i sąsiedniej Andaluzji – może się przydać, bo bliższe i dalsze okolice roją się od perełek – urokliwych miasteczek i pięknych plaż.

REKLAMA
REKLAMA