REKLAMA
Anywhere logo

Polska ilustracja na eksport

2016-10-10
...
Polska książka ilustrowana to marka znana od dziesięcioleci. Jest potencjał, by ten fenomen zyskał uznanie w oczach nowych odbiorców, nie tylko z Polski. Projekt „Look! Polish Picturebook!” Nadbałtyckiego Centrum Kultury w Gdańsku, który promuje polską książkę ilustrowaną za granicami naszego kraju, tym razem możemy zobaczyć do 15 października
w Ratuszu Wileńskim.

 

Look! Polish Picturebook! składa się z trzech elementów: wystawy ilustracji i książek, warsztatów oraz publikacji, której autorki: Małgorzata Cackowska, Grażka Lange i Anita Wicencjusz-Patyna, piszą o książce obrazkowej, przypominają jej przeszłość oraz trwałe oddziaływanie na współczesnych twórców. Ta publikacja wypełnia istotną lukę w opracowaniach na temat naszych książek obrazkowych i stanowi znakomity wzorzec pisania na ten temat (i pokazywania tego, o czym się pisze).

Wystawa i warsztaty, w Rydze i w Wilnie cieszą się bardzo dużą popularnością. Łotewska część, która odbywała się od 22 kwietnia do 30 maja, przyciągnęła 20 000 zwiedzających.

Od 31 października do 28 listopada organizatorzy serdecznie zapraszają do Tallinna, gdzie wystawa będzie prezentowana w Estońskim Centrum Literatury dla Dzieci. Wystawie jak zwykle towarzyszyć będą warsztaty i spotkania z twórcami.

 

Ilustracje: Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku

Galeria zdjęć


REKLAMA
REKLAMA