REKLAMA
Anywhere logo

Nie ma czasu do stracenia

2016-11-17
...
Amerykański przedsiębiorca Jim Rohn powiedział kiedyś: „Czas jest bardziej wartościowy od pieniędzy. Możesz dostać więcej pieniędzy, ale nie możesz dostać więcej czasu”. Sieć Focus Hotels zdecydowała pójść za radą doświadczonego biznesmena i stworzyć miejsce, które z czasu swoich Gości uczyni najwyższy priorytet.

Podróżujemy. Tak było od zawsze. Można rzec, że człowiek ma to wpisane w swoją naturę. Na przestrzeni stuleci zmieniały się powody, dla których ludzie udawali się w podróż, ale sam fakt jest niepodważalny. Dziś zmieniamy otoczenie, kiedy chcemy wypocząć. Dzięki temu urlop nabiera właściwej mocy. Coraz częściej tę zmianę dyktują również obowiązki służbowe. Wtedy, od wypoczynku, znacznie cenniejszy jest czas. A konkretnie ten, który musimy poświęcić na przemieszczanie się pomiędzy miejscem spotkań, miejscem noclegu i tym, gdzie zjemy to, co lubimy najbardziej. Zdaje się, że ktoś we właściwy sposób odczytał tę potrzebę.

Sieć Focus Hotels to siedem hoteli. Aby skorzystać z ich dobrodziejstwa, należy odwiedzić Szczecin, Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice-Chorzów, Inowrocław. Każdy hotel jest położony w pobliżu dużego węzła komunikacyjnego, takiego jak dworzec czy arteria drogowa. Nie jest to jednak dziełem przypadku, lecz elementem dobrze przemyślanej strategii przyjętej przez firmę. A najważniejszym jej elementem jest czas. Lokalizacja ma bowiem łączyć miejsce jednocześnie wygodne do wypoczynku oraz do pracy dla tych wszystkich, których obowiązki służbowe zmuszają do podróży. W tym przypadku czas zaoszczędzony na dojazdach odgrywa tu kluczową rolę. Hotel położony w Gdańsku, Focus Hotel Premium Gdańsk, funkcjonuje od czerwca 2016 roku. Jest zatem tym najmłodszym. Jego standard został oznaczony 4 gwiazdkami. Dlaczego właśnie tu warto się zatrzymać?

Focus_Hotel_Premium_Gdansk_apartament

Przede wszystkim oferuje sporą ilość miejsca. 116 pokoi to dowód, że obiekt jest doskonale przygotowany również na przyjęcie dużej, zorganizowanej grupy. Każdy pokój jest przestronny, a co za tym idzie, komfortowy. Ale nie tylko. Do dyspozycji pozostaje bezprzewodowe, bardzo szybkie łącze internetowe (do 70 MB/s) oraz wydzielone miejsce do pracy. Każdy, kto ma problemy z porannym wstawaniem, może sobie zażyczyć pomoc w postaci telefonicznego budzenia. Wsparciem będzie mocna kawa lub herbata, dostępna w pokoju. Kontynuacją poranka w hotelu jest śniadanie serwowane w restauracji należącej do hotelu. Ponad 80 świeżych produktów zadowoli nawet te najbardziej wyszukane śniadaniowe gusta i skutecznie wyeliminuje potrzebę poszukiwania lepszego jedzenia na mieście. Warto także wspomnieć, że hotelowa restauracja opiera się na sezonowych potrawach. Dzięki temu wszystkie posiłki są przyrządzane ze świeżych składników pod czujnym okiem Szefa Kuchni Andrzeja Byczko. Na uwagę zasługuje również fakt, że restauracja uwzględnia wszelkie wykluczenia oraz nietolerancje pokarmowe. Wystarczy jedynie wcześniej to zgłosić. Miły akcent stanowi drugie śniadanie w postaci kawy oraz kanapki, które otrzymuje każdy z gości opuszczających hotel. A to kolejne 30 minut zaoszczędzone w drodze czy przerwie między spotkaniami.

focus_hotel

Mocną stroną Focus Hotel Premium Gdańsk jest imponująca przestrzeń konferencyjna. Jej powierzchnia liczy aż 720 metrów kwadratowych, a za pomocą mobilnych ścian można ją przekształcić na 6 mniejszych pomieszczeń. Taki wynik czyni hotel jedynym z tak pokaźnym zapleczem konferencyjnym w Gdańsku. Sale zostały również wyposażone we wszystko, co niezbędne, aby przeprowadzić udane spotkanie. Mamy zatem nowoczesny sprzęt multimedialny, urządzenia biurowe, Internet oraz klimatyzację. A kiedy całość dobiegnie końca, ukojenie przyniesie nam wizyta w przytulnym lobby bar na wieczornym drinku. Dla zwolenników nieco zdrowszej formy relaksu przygotowana jest strefa Focus Relaks. Tam czeka sauna oraz siłownia, będące do dyspozycji 24 godziny na dobę. Kropką nad „i” Focus Hotel Premium Gdańsk jest bliskość do biznesowego serca miasta, położonego nieopodal przy ul. Grunwaldzkiej. Równie blisko, bo tylko 4 km, dzieli hotel od Międzynarodowych Targów Gdańskich czy lotniska (20 minut kolejką). Sam hotel położony jest tuż przy stacji PKP Gdańsk Wrzeszcz. Jednym słowem – Trójmiasto na wyciągnięcie ręki. Czy można dostać więcej?

Galeria zdjęć


REKLAMA
REKLAMA