REKLAMA
Anywhere logo

Czy sport to elitarna rozrywka?

2016-11-23
...

Według definicji sport to forma aktywności człowieka podejmowana dobrowolnie, mająca na celu doskonalenie jego sił psychofizycznych, uprawiana indywidualnie lub zbiorowo, według reguł umownych.

Niestety, wbrew definicji, odpowiedź na powyższe pytanie brzmi: tak. Sport w dzisiejszych czasach to elitarna rozrywka. Nie każdy może sobie na nią pozwolić. A może powinienem napisać: nie każdy chce sobie na nią pozwolić? Przeszkodą nie są bynajmniej koszty czy brak wolnego czasu. Problem często tkwi w braku chęci do aktywności fizycznej. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich, ale statystyki są niestety niezbyt dobre. Okazuje się, że ponad połowa Polaków nie uprawia żadnego sportu. W zamian za to parkuje samochód jak najbliżej wejścia i zamiast iść schodami wjeżdża nawet na pierwsze piętro windą. Nadal ponad trzydzieści procent uczniów szkół podstawowych przynosi zwolnienia z zajęć lekcyjnych wychowania fizycznego. Wypisane przez ich rodziców!

Czy poruszyłem Wasze sumienia i namówiłem do sportu? Zabierzcie ze sobą swoje rodziny. Zróbcie coś dobrego dla siebie! Poczujcie, że należycie do elity. Do grupy osób, które po powrocie do domu poczują przypływ mocy i wewnętrzną satysfakcję. Już nawet zwykły jogging przed śniadaniem albo popołudniu lub wieczorem pozwoli Wam poczuć się lepiej. Wystarczy 20 minut truchtu i gimnastyki. Zobaczycie, jak dotlenienie organizmu dobrze wpłynie na Wasze samopoczucie.

Sport jest dla każdego! Dla kobiet i mężczyzn. Dla dzieci i młodzieży, osób w średnim wieku i starszych. Sport to zdrowie! Dla niektórych może być to nawet znakomite lekarstwo i sposób na podtrzymanie przy dobrym zdrowiu. Zwróćcie uwagę na to, że nawet osoby niepełnosprawne fizycznie i psychicznie uprawiają sport.

Zachęcam do aktywności fizycznej, wybrania swojej dyscypliny i – przy okazji – dobrej zabawy. Tak jak wcześniej już wspomniałem, sport jest dla każdego. Także dla Was!

REKLAMA
REKLAMA