REKLAMA
Anywhere logo

Wyspa skarbów

2016-11-26
...
W trójmiejskiej koronie Sopot świeci zdecydowanie najmocniej. Dzieje się tak za sprawą modnych klubów oraz drogich hoteli. Ale nie tylko. Prawdziwą specjalnością Sopotu są samochody Porsche. To właśnie tutaj znajduje się jaskinia skarbów, która może poszczycić się najwyższą sprzedażą tych używanych samochodów w Polsce.

Niewielu jest ludzi, którzy są w stanie oprzeć się magii Porsche. Zdecydowana większość ulega. Najlepiej świadczy o tym rosnąca liczba sprzedawanych egzemplarzy. Mimo, że poprzeczka cenowa wciąż jest zawieszona bardzo wysoko, chętnych to nie odstrasza. Ilość zamówień potrafi być tak duża, że przerasta możliwości producenta. Czy pozostaje zatem rezygnować ze swoich marzeń? Nie, w końcu są po to, aby je spełniać. Dlatego też Centrum Porsche Sopot wprowadziło program Porsche Approved, czyli sprzedaż używanych samochodów Porsche.

PORSCHE-APPROVED-SOPOT3

Bursztynowa Komnata zaginęła kilkadziesiąt lat temu, a w jej poszukiwaniach uczestniczyły tysiące badaczy i naukowców. Nie zabrakło również pracowników tajnych służb i jasnowidzów. Zaginiony skarb jest najlepszym synonimem tego, co zobaczymy w salonie położonym w Sopocie. Z tym, że zamiast drogocennych dzieł sztuki wykonanych z bursztynu zastaniemy tu perełki w postaci używanych samochodów Porsche. Na czym polega ich wyjątkowość? Każdy z egzemplarzy przechodzi surową kontrolę. Polega ona na sprawdzeniu pochodzenia samochodu oraz jego stanu technicznego. Ten ostatni jest weryfikowany na podstawie kontroli aż 111 punktów z listy sporządzonej przez personel techniczny Porsche. Samochody, które nie mają udokumentowanej historii serwisowej w Autoryzowanych Stacjach Obsługi, nie są obejmowane tym programem. Jednym słowem zobowiązania związane z programem Porsche Approved oznaczają, że używane Porsche, które kupujesz, jest tak bliskie stanu fabrycznego, jak to tylko możliwe. Dodatkowo wszystkie wymieniane elementy są oryginalne, a każdy samochód jest objęty gwarancją do 10 lat lub przebiegu 200 000 km, która może być jednak przedłużona. Jeżeli zatem poszukujesz Porsche Cayenne w idealnym stanie lub Porsche Targa z pewnej ręki, to salon w Sopocie jest najlepszym punktem na mapie Polski, od którego powinieneś zacząć. Podobnie jak miłośnicy kolekcjonerskich skarbów. Takim rodzynkiem niewątpliwie jest Porsche 930 Turbo z 1985 roku, które również można było obejrzeć na miejscu.

PORSCHE-APPROVED-SOPOT2

Warto również wspomnieć, że Centrum Porsche Sopot jako jedyny dealer w Europie posiada oddzielny budynek dedykowany sprzedaży samochodów używanych objętych tym programem. Podczas kiedy inne salony jedynie wydzielają kawałek powierzchni dla samochodów z drugiej ręki, Centrum Porsche Sopot stworzyło do tego celu zupełnie odrębne miejsce. To jeden z trzech budynków należących do dealera, obok salonu sprzedaży nowych samochodów Porsche oraz sprzedaży innych marek z segmentu premium. „Zgodnie z nowym trendem otworzyliśmy salon samochodów premium innych marek, żeby nasi klienci, oglądając np. BMW X5, nie musieli moknąć, bo jak wiemy pogoda nas nie rozpieszcza” – twierdzi Marcin Teske. To właśnie on, razem z Maciejem Sołobodowskim, tworzy salon używanych samochodów Porsche. Od wielu lat związani z branżą motoryzacyjną o samochodach Porsche wiedzą wszystko. Są odpowiedzialni za pozyskiwanie używanych modeli oraz prowadzenie salonu. Znalezienie Porsche z rynku wtórnego, które spełni wszystkie wymagania programu Porsche Approved, nie jest łatwym zadaniem. Często poszukiwania takich egzemplarzy odbywają się na terenie całej Europy. Następnie należy przeprowadzić rozmowy z właścicielem samochodu, który często nie spodziewa się tak korzystnych warunków, jakie oferują mu obydwaj Panowie. A wszystko po to, aby spełnić marzenia o własnym Porsche każdego kolejnego klienta, który stanie w drzwiach ich salonu. W końcu każde z nich jest projektowane jako produkt bezkompromisowej myśli technicznej i wykonane z zachowaniem najwyższej jakości. A to jest źródłem wszelkiej radości płynącej z prowadzenia tych samochodów. Używane Porsche w programie

Galeria zdjęć


REKLAMA
REKLAMA