REKLAMA
Anywhere logo

Dobry październik na lotnisku

2016-12-07
...
Kolejny zadowalający wynik – tak zakończył się dla Lotniska Warszawa/Modlin październik 2016 roku.

W październiku z usług Lotniska Warszawa/Modlin skorzystało dokładnie 223 465 podróżnych w ruchu regularnym. Ogółem w październiku Lotnisko Warszawa/Modlin obsłużyło 1 340 operacji lotniczych.

W ciągu jednego dnia podwarszawski port lotniczy przyjmuje około 8 tys. pasażerów i 50 regularnych startów i lądowań. Od początku tego roku lotnisko w Modlinie obsłużyło ponad 2,5 mln pasażerów, a zgodnie z szacunkami zarządzających portem liczba podróżnych obsłużonych w ciągu całego roku 2016 przekroczy 2,8 mln.

– Baza Ryanaira na naszym lotnisku powiększyła się o trzeci samolot. Nowy, na stałe zbazowany statek powietrzny oznacza bardzo dużo korzyści zarówno dla pasażerów, jak i dla samego portu. Pojawi się wiele nowych miejsc pracy dla członków załóg, nowe kierunki lotnicze, zostanie także zwiększona częstotliwość połączeń – powiedział Leszek Chorzewski, p.o. Prezesa Zarządu Lotniska Warszawa/Modlin.

Nowe kierunki, które obowiązywać będą w sezonie zimowym, to: Edynburg (3 x tygodniowo), Leeds (2 x tygodniowo), Birmingham (3 x tygodniowo), Newcastle (2 x tygodniowo), Belfast (2 x tygodniowo), Walencja (2 x tygodniowo), Tuluza (2 x tygodniowo) i Porto (2 x tygodniowo). Na trasach do Bristolu i Mediolanu Bergamo wzrosną natomiast częstotliwości lotów (kolejno: z 3 do 4 oraz z 6 do 7 tygodniowo).

Mimo że dopiero rozpoczyna się sezon zimowy, Lotnisko Warszawa/Modlin rozpoczęło już prace nad rozbudową siatki połączeń nadchodzącego sezonu letniego. Już teraz wiadomo, że latem 2017 roku spod Warszawy będziemy mogli polecieć bezpośrednio do portugalskiego Faro.

 

REKLAMA
REKLAMA