REKLAMA
Anywhere logo

Mediolan

2016-12-09
...
Trochę łagodniejszej pogody dla odmiany? Odwiedźcie północne Włochy. Na lotnisko Mediolan-Bergamo dostaniecie się bezpośrednim lotem dzięki Ryanairowi.

Gdzie to jest?

Lotnisko Mediolan-Bergamo znajduje się 45 km od Mediolanu.

Jak dojechać?

Lot trwa 2,5 godziny. Dojazd do centrum miasta autobusem bądź samochodem – autostradą A4 połączoną z obwodnicą Mediolanu.

Ciekawostki

Mediolan jest stolicą regionu Lombardia i drugim co do wielkości miastem we Włoszech (po Rzymie). Oprócz tego, że jest stolicą mody, jest siedzibą wielu dużych włoskich firm, jak choćby Pirelli.

Warto zobaczyć

Galeria Wiktora Emanuela II, jedna z najstarszych galerii handlowych na świecie – pochodzi z drugiej połowy XIX w.

Fresk „Ostatnia wieczerza” Leonarda daVinci, który znajduje się w Bazylice Matki Bożej Łaskawej (Basilica di Santa Maria delle Grazie).

Castello Sforzesco i przyległą do niego Pinakotekę, pełną arcydzieł włoskiego malarstwa.

La Scala, czyli najsłynniejszą na świecie operę. Jeśli nie na operę, warto przynajmniej przejść obok tego klasycystycznego gmachu.

Katedra, znana jako Dom de Milan, to jedna z najsłynniejszych budowli tego miasta.

Via Dante – tę ulicę znają doskonale zakupoholiczki z całego świata. Oprócz luksusowych butików znajdują się przy niej teatry, kina, restauracje i kawiarnie.

Co wziąć ze sobą?

Przewodnik po miejscach kulturalnych, bo jest z czego wybierać, aparat fotograficzny, a jeśli jesteście fashionistami – złotą kartę kredytową.

 

Galeria zdjęć


REKLAMA
REKLAMA