REKLAMA
Anywhere logo

Ergo SPORT. Ubezpieczenie dla aktywnych

2017-01-08
...
Urlop na nartach, surfing w oceanie, czy wreszcie wyjazd na zawody. W trakcie pobytu przydarza nam się wypadek bądź kontuzja. Każdy, kto był w podobnej sytuacji, wie, że ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków może nie wystarczyć. Specjalnie dla sportowców – profesjonalistów i amatorów – ERGO Hestia przygotowała pakiet ERGO Sport.

Uprawiający sport dobrze wiedzą, jak ważne jest wyeliminowanie ryzyka kontuzji. Ale gdy ona już się przydarzy? Nie każdy zdaje sobie sprawę, że dodatkowa ochrona w takim wypadku jest kluczowa. Zarówno w wypadku sportów ekstremalnych, walki, jak i rekreacyjnych. ERGO Hestia do zagadnienia ubezpieczeń podchodzi kompleksowo – można tam krok po kroku stworzyć polisę idealnie dobraną do naszych potrzeb.

Czy ubezpieczenie sportowe jest mi potrzebne?

Świadomość ubezpieczeniowa osób aktywnych w Polsce powoli, ale sukcesywnie rośnie. O tym, że przed wyjazdem sportowym należy porządnie zadbać o naszą ochronę świadczy chociażby fakt, że takie ubezpieczenie jest wręcz wymogiem w świecie sportu. Coraz więcej organizatorów międzynarodowych imprez sportowych wymaga bowiem od swoich uczestników poświadczenia ubezpieczeń na odpowiednio wysoką kwotę.

ergo_sport2

Dodatkowo sport z reguły wiąże się z podróżami. Czy to zawody, czy zimowy wyjazd na narty – nigdy nie wiemy, w którym miejscu będziemy zmuszeni skorzystać ze specjalistycznej pomocy. Tym bardziej, że coraz częściej podróżujemy do krajów poza Unią Europejską. Z pakietem ERGO Sport nie musimy się o nic martwić – mamy zapewnioną całodobową ochronę w każdym miejscu na świecie. Oprócz świadczeń dostępnych w każdym zakątku ziemi, w ramach rozszerzenia można ubezpieczyć samą podróż. 

Odpowiedni dobór polisy

Jak wygląda pakiet ubezpieczeń ERGO Sport? Przede wszystkim możemy tu zapewnić sobie ochronę, gdy potrzebne nam będzie: OC (przydatne m.in. w sytuacji, gdy ubezpieczony spowoduje szkodę, zniszczy czyjeś mienie lub będzie potrzebować pomocy prawnej; niezbędne dla instruktorów i trenerów), NNW (ubezpieczony może liczyć na odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu, pokrycie kosztów leczenia czy specjalistycznej opieka Centrum Pomocy Osobom Poszkodowanym), rehabilitacja (ubezpieczyciel pokryje jej koszty), świadczenie (ubezpieczony otrzyma odszkodowanie, gdy rehabilitacja nie będzie możliwa ze względu na stan zdrowia) oraz Sport Assistance (zapewnia pomoc i organizację m.in. wielu usług medycznych, opieki czy rehabilitacji).

ergo_sport1

Ubezpieczenie ERGO Sport jest dostępne w trzech wariantach, różniących się wysokością świadczeń. Najwyższy z nich zapewnia nam ochronę w ramach OC do wysokości miliona złotych i aż pięćdziesiąt tysięcy złotych na pokrycie kosztów rehabilitacji po urazie. Następnie pakiet dostosowujemy też pod względem długości trwania polisy – w zależności od tego, czy chcemy ubezpieczyć się na jednorazowy wyjazd, czy też na dłuższy okres trwania regularnych treningów. Do wyboru mamy 30, 90, 180 dni lub cały rok.

Do podstawy można dokupić ubezpieczenia dodatkowe: sprzętu sportowego, bagażu, podróży (ochrona przez cały rok) oraz zapewnić sobie zwrot kosztów zakupu karnetów i kursów, gdy ze względu na kontuzję nie będziemy mogli z nich korzystać. To wszystko można wybrać w ramach ubezpieczeń dodatkowych. Wiadomo, że rodzaj potrzebnych świadczeń różni się od dyscypliny, którą uprawiamy. Dlatego sportowcy zależnie od indywidualnych potrzeb mogą rozszerzyć ochronę o dyscypliny ryzykowne lub ekstremalne oraz sport uprawiany zawodowo lub zarobkowo. 

ERGO Sport jest stworzone dla wszystkich sportowców. Uwzględnia bowiem dyscypliny indywidualne i grupowe. W zależności od sytuacji ubezpieczenie można wykupić w formie imiennej bądź grupowej. I, co najważniejsze, zapewnia ono nam indywidualny plan rehabilitacji. Im szybciej podjęte zostanie specjalistyczne leczenie, tym szybciej i z większym prawdopodobieństwem będziemy mogli wrócić do sportu. To ważne szczególnie dla wyczynowców i zawodowców. A jeśli stan zdrowia poszkodowanego nie pozwala na rehabilitację, otrzymuje on wsparcie finansowe, które pomoże w przystosowaniu się do nowego trybu życia.

Galeria zdjęć


REKLAMA
REKLAMA