REKLAMA
Anywhere logo

Kolejny rok – kolejne rekordy

2017-02-05
...
Rok 2016 na podrzeszowskim lotnisku obfitował w sukcesy. Przez cały ubiegły rok port lotniczy w Jasionce obsłużył ponad 664 tys. pasażerów – najwięcej w swojej prawie siedemdziesięcioletniej historii.

Blisko trzyprocentowy wzrost w porównaniu do 2015 roku był efektem większego ruchu na najpopularniejszych kierunkach. Rekordowa liczba ponad 194 tys. pasażerów skorzystała z połączeń do Londynu, oferowanych przez linie lotnicze Ryanair – w sezonie letnim na lotniska Stansted i Luton można było polecieć aż dwanaście razy w tygodniu. Niemniej popularne były pozostałe połączenia na Wyspy Brytyjskie, do Irlandii i Norwegii. Ogromnym i nieustannym zainteresowaniem wśród pasażerów biznesowych cieszyły się loty do Monachium, do którego można było polecieć codziennie samolotami Lufthansy. Regularnie rosła także liczba podróżnych korzystających z uruchomionego we wrześniu połączenia z Berlinem.

rzeszow_jasionka

Historyczny wynik odnotowano także na linii Rzeszów-Warszawa. W ubiegłym roku obsługujące tę trasę samoloty PLL LOT zabrały na pokład przeszło 172 tys. pasażerów (odwiedzających stolicę bądź kontynuujących podróż na trasach międzynarodowych).

Najpopularniejszą z wakacyjnych destynacji 2016 roku okazała się grecka wyspa Korfu, na którą bezpośrednio z Jasionki można było udać się samolotami czarterowymi oraz z liniami lotniczymi Ryanair. Łącznie z tej oferty sezonu letniego skorzystało 12 tys. podróżnych.

– Ten wynik cieszy nas podwójnie, bo miniony rok przyniósł branży lotniczej wiele wyzwań, zarówno w skali globalnej, jak i na krajowym rynku lotnisk regionalnych –  powiedział Michał Tabisz, Prezes Zarządu Portu Lotniczego „Rzeszów-Jasionka”. – Wierzę, że w 2017 roku podtrzymamy pozytywny trend. Aby to osiągnąć, pracujemy nad rozwojem siatki połączeń, jednocześnie wprowadzając szereg udogodnień podnoszących komfort podróży naszych pasażerów. Chcemy, by lotnisko w Jasionce było jednym ze znaków firmowych naszego regionu – podkreślił.

Z lotniska w Jasionce w ramach regularnych połączeń pasażerskich można dotrzeć do Warszawy, Londynu, Manchesteru, Bristolu, East Midlands, Dublina, Monachium i Berlina, a w sezonie letnim także na Korfu. Połączenia obsługują PLL LOT, Lufthansa i Ryanair.

Galeria zdjęć


REKLAMA
REKLAMA