REKLAMA
Anywhere logo

Dla kobiet na Dzień Kobiet: "Bodo"

2017-02-10
...
Pełnometrażowy film o życiu najsłynniejszego warszawskiego śpiewaka, aktora, gwiazdy przedwojennej Polski, wejdzie do kin 3 marca. W oczekiwaniu na premierę pokazujemy Wam oficjalny zwiastun.

Efektowny, iskrzący dowcipem i zrealizowany z oszałamiającym rozmachem film, inspirowany życiem jednego z najpopularniejszych i najbardziej lubianych aktorów przedwojennego polskiego kina. Wciągająca historia pierwszego kinowego gwiazdora, bohatera plotek i skandali, obiektu westchnień kobiet i idola mężczyzn.

Bodo był bożyszczem kobiet, czego wielokrotnym świadkiem była kamienica, w której mieszkał przy ul. Marszałkowskiej 132. Dziewczęta często wypisywały sercowe wyznania na ścianach: „Geniuś”, „O, mój Geniuszu!”, „Ukochany artysto!”, „Najcudniejszy Boduleczek!!!”, „Twoja na zawsze”, „Ty, tylko Ty!”, „Błagam o spotkanie jutro o 7-mej rano w Łazienkach!”, „Podły, dlaczego nie przyszedłeś?”, „Kocham Cię!”.

-Przez tę ścienną literaturę ciągle mi grożą eksmisją. Gospodarzowi domu sprzykrzyło się już odnawiać schody. I co ja biedny zrobię, jak mnie wyrzucą? Na ulicy będę musiał nocować… Albo pod mostem Poniatowskiego…”, żalił się swego czasu dziennikarce miesięcznika filmowego „Srebrny Ekran”.

W filmie zagrali: Tomasz Schuchardt, Roma Gąsiorowska, Patricia Kazadi, Anna Pijanowska, Agnieszka Wosińska, Mariusz Bonaszewski, Wojciech Solarz, Maja Hirsch, Stefan Pawłowski, Antoni Królikowski i inni.

REKLAMA
REKLAMA