REKLAMA
Anywhere logo

Top 5 atrakcji dla dzieci

2017-04-07
...
Planujecie rodzinny weekend? A może już wakacje? Nad morzem znajdziecie mnóstwo miejsc, w których spędzicie wartościowo czas i przy tym wszyscy będziecie bawić się jak dzieci.

Atrakcje dla dzieci są dostępne na każdym kroku. Jak wybrać te najlepsze? Przestawiamy Wam 5 naszym zdaniem najciekawszych.

Centrum Nauki Experyment (Gdynia)

Mieszczące się w Gdyni Centrum Nauki Experyment to miejsce, które rozbudzi ciekawość świata u dzieci i u dorosłych. Na 3500 m2 przestrzeni wystawienniczej mieści się ponad 200 interaktywnych stanowisk, wykorzystujących najnowsze technologie do tego, by nasze pociechy odkryły niesamowitość zjawisk przyrodniczych i rozwój technologii. Wystawa stała podzielona jest na cztery części: Hydroświat opowiada o mocy żywiołu wody, Niewidoczne Siły uczą podstawowych praw fizyki, Akcja: Człowiek prezentuje, jak funkcjonują ludzkie ciało i zmysły, a Drzewo Życia pokazuje piękno przyrody. W Experymemcie pracują wykwalifikowani opiekunowie wystawy, zaś w ciągu całego roku organizowane są tam specjalne wydarzenia dla rodzin.

sea_park

Sea Park (Sarbsk)

Położony około 100 km od Gdańska Sea Park Sarbsk to jedyny w swoim rodzaju park rozrywki związany z morzem. Mieści się tu największe w Polsce fokarium, oceanarium prehistoryczne w technologii 3D, dwa parki makiet – zwierząt morskich i latarni morskich, muzeum marinistyczne, morski plac zabaw i kino 5D. To tylko główne atrakcje Sea Parku, w którym na pewno spędzicie dzień pełen wrażeń. Tutaj dzieci dowiedzą się wszystkiego o podwodnym świecie – jego historii i teraźniejszości. Będą mogły poznać nie tylko zwierzęta żyjące w wodzie, ale też ptaki – dodatkową atrakcją są specjalne woliery z ptakami, które możemy podpatrywać w ich niemal naturalnym środowisku.

Dom do góry nogami (Szymbark)

Na skraju Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, w malowniczej części regionu, zwanej Szwajcarią Kaszubską, mieści się jedna z najciekawszych atrakcji turystycznych w kraju. To Dom do Góry Nogami w Szymbarku. Co ciekawe, jest jeszcze bardziej zakręcony w środku niż na zewnątrz. Po przestąpieniu przez próg może Wam się zakręcić w głowie, ale dzieci będą zachwycone. Wszystkie meble wewnątrz są przymocowane do sufitu – a właściwie do podłogi, która jest na górze, bo przecież my spacerujemy po suficie. Wszystko w stylu minionej epoki realnego socjalizmu. Jaki stoi za tym pomysł? Otóż pokazanie, że wtedy wszystko stało na głowie. Ten niezwykły dom jest częścią skansenu, w którym czekają na nas inne cuda – na przykład wpisana do Księgi Rekordów Guinessa najdłuższa deska świata.

Dino Park (Łeba)

Wasze dzieciaki przechodzą okres fascynacji dinozaurami? A może chcecie rozbudzić w nich miłość do świata prehistorii? W Dino Park w Łebie możecie poczuć się jak na planie „Jurassic Park”. A nawet lepiej, bo obszar „zamieszkiwany” przez dinozaury do aż 20 ha! To na pewno najatrakcyjniej położony tego typu park. Nawiązuje bowiem do sąsiadujących ruchomych wydm w Słowińskim Parku Narodowym. Wśród piasków, drzew i krzewów można spotkać czającego się 45-metrowego Brachiosaurusa i ponad 100 innych pradawnych gadów. Dla najmłodszych dzieci też jest tu miejsce na spożytkowanie energii – dwa place zabaw i specjalny wóz Flinstonów, który zabierze je na przejażdżkę. Przy Dino Parku jest też mini-zoo, gdzie dzieciaki mogą nakarmić kozy, owce i przyjrzeć się z bliska danielom i jeleniom.

dino-park

Zoo Oliwa (Gdańsk)

Najpiękniej położony ogród zoologiczny w Polsce. Leży pośród wzgórz i lasów oliwskich, w oddaleniu od zgiełku, a jednocześnie łatwo tam dojechać z każdego z trzech miast. Na 125 ha żyje 499 osobników z 86 gatunków. Od 2014 roku w oliwskim zoo mieszka też rodzina „króla zwierząt” – stado lwów. Jednak nie mniejszą popularnością cieszą się inni mieszkańcy, spośród których można spotkać gatunki niespotykane już na wolności. Zoo dba o edukację dzieci i rodziców w zakresie ochrony przyrody. Wizyta w Oliwie może być wspaniałą okazją do tego, żeby zapoznać się ze zwierzętami nieco innymi niż Wasi domowi pupile, poznać ich przyzwyczajenia i rejony świata, z których pochodzą.

REKLAMA
REKLAMA