REKLAMA
Anywhere logo

Apartamenty z duszą

2017-04-24
...
Patio Apartments to alternatywa dla hoteli. W murach historycznych kamienic Głównego Miasta znajdziecie nowoczesne, komfortowe wnętrza, w których zrelaksujecie się po dniu zwiedzania czy delegacyjnych szkoleń. Jest jeszcze coś, czym to miejsce różni się od innych tego typu obiektów.

To unikatowy koncept. Każdy z dziesięciu apartamentów zaprojektowany jest w niepowtarzalny sposób. To jakby odrębny świat ze swoją własną historią. Większość z nich nosi nazwę gdańskiej ulicy lub imienia jednego ze słynnych gdańszczan. Ale to oczywiście nie wszystko, co możecie odkryć. Dzięki pobycie w Patio Apartments Twoja wizyta w Gdańsku nabierze głębszego wymiaru.

Na pewno zaskoczy Was, ile znanych osobistości wywodzi się właśnie stąd. Fahrenheit i Heweliusz to tylko najbardziej znani z nich. Poznajcie ich historie. 

W apartamencie Fahrenheit poczujecie się jak w pracowni słynnego fizyka, twórcy skali temperatur używanej w krajach anglosaskich. Ten wybitny uczony pochodzenia holenderskiego urodził się 24 maja 1686 roku w domu gdańskich przedsiębiorców. Choć większość swojego życia spędził w Niderlandach, to właśnie w Gdańsku dokonał swojego wiekopomnego wynalazku – termometru rtęciowego. Apartament Fahrenheit, mieszczący się na Mariackiej, najpiękniejszej ulicy Głównego Miasta, swoim industrialnym wystrojem nawiązuje do laboratorium fizyka. Nowoczesne połączenie metali i jasnego drewna kontrastuje z elementami czerwieni, a dyskretna obecność głównego bohatera przypomina o sobie w postaci portretu czy rycin przedstawiających jego narzędzia pracy.

Heweliusz

Inny słynny gdański naukowiec, Jan Heweliusz, patronuje apartamentowi przy ul. Św. Ducha, tuż przy Motławie i blisko Bazyliki Mariackiej. Heweliusz był astronomem, matematykiem, a także browarnikiem. Był też oddanym gdańszczaninem. Nie dość, że przeżył tu całe życie, zasiadał jeszcze w Radzie Miasta. W pracy poświęcił się badaniu ciał niebieskich, do jego ważniejszych osiągnięć należy dokonanie pomiaru powierzchni Księżyca. W Apartamencie Heweliusz zasypiać będziecie pod niebem Mistrza – sufit sypialni zdobi rycina nieboskłonu jego autorstwa. Wnętrze utrzymane jest tu w stonowanych odcieniach szarości i bieli.

Apartament Raj Utracony przy ulicy Grobla I, tuż przy Kaplicy Królewskiej, to coś dla zwolenników romantyzmu ze smakiem. To idealne lokum na spędzenie weekendu we dwoje. Elementy sztuki i filmu korespondują z miejscami, które znajdziecie na zewnątrz – klimatyczne restauracje, kafejki i najpiękniejsze zabytki Gdańska. Kremowe draperie, rzeźby i meble, które stylem przypominają te z epoki klasycystycznej – to wybór z najwyższej półki. Pomieszczenie dodatkowo wyposażone jest w funkcjonalne oświetlenie relaksacyjne.

Apartamenty dopasowują się do oczekiwań Gościa. Podzielone są na trzy kategorie: Comfort, Design i Super Design. Comfort zapewnia przyjemny i bardzo wygodny pobyt. Design to eleganckie apartamenty, opowiadające fascynujące historie z dziejów Gdańska, natomiast Super Design to coś dla najbardziej wymagających, dla których dbałość o najmniejsze szczegóły aranżacji ma znaczenie. Tu design spotyka się ze sztuką.

Goście Patio Apartments mogą skorzystać z dodatkowych usług, takich jak wynajem samochodu, zestaw śniadaniowy, kwiaty do apartamentu, wynajęcie profesjonalnej niani, a nawet osobistego przewodnika po mieście.

Jeżeli więc wybieracie się do pięknego Miasta Gdańsk, dlaczego by nie przeżywać jego piękna już w miejscu Waszego odpoczynku?

REKLAMA
REKLAMA