REKLAMA
Anywhere logo

Anna Nazarowicz

Zegarki zbudowane z marzeń

2017-05-13
...
Człowiek w przestworzach? Jeszcze na początku XX wieku nikt nawet nie śmiał o tym pomyśleć. Latanie brzmiało jak czary, a wypowiedzenie tego na głos stanowiło czystą brawurę. Ale w końcu do odważnych świat należy. Był rok 1903: dwóch braci, jedno marzenie. O lataniu. To był początek nowej ery. Narodziła się awiacja, w której zegarek otrzymał do odegrania bardzo poważną rolę.

Na początku miejscem zegarka była kieszeń. Sposób jego noszenia zmienił się wraz z rozwojem lotnictwa. Żaden pilot nie wzbijał się w powietrze bez czasomierza na pokładzie. Tylko za pomocą zegarka był on w stanie obliczyć ilość przebytych kilometrów, długość pokonanego odcinka, a nawet zużycie paliwa. Dlatego tak ważnym było, aby znajdował się w zasięgu wzroku. Piloci montowali go na ramieniu lub udzie. Z czasem zawędrował na nadgarstek.

aviator_2

Aviator to zegarki, które powstały właśnie z myślą o pilotach. Świadczyć ma o tym ich wygląd. To, co rzuca się w oczy, to skala: jest niezwykle dokładna. Istotnym elementem jest również wskazówka: długa. Na tyle, aby pilot pod każdym kątem mógł bezbłędnie odczytać właściwy czas. Pomyłka choćby o jedną minutę mogła mieć w przeszłości bardzo poważne konsekwencje. Każdy z zegarków marki Aviator powstaje w Szwajcarii. Aby zegarek mógł być oznaczony jako „Swiss made”, musi bezwzględnie spełnić jeden warunek stawiany przez tamtejsze prawo: min. 60% zawartości zegarka musi być szwajcarskiej produkcji. Zegarki Aviator szwajcarskie są w 100%. Co więcej, piloci na całym świecie korzystają z nich do dnia dzisiejszego.

W ofercie producenta znajduje się kilka linii zegarków. Każda z nich nosi nazwę modelu samolotu, który swoimi osiągnięciami na trwałe zapisał się na kartach historii. Jednym z nich niewątpliwie jest Airacobra P42, amerykański samolot myśliwski intensywnie wykorzystywany podczas drugiej wojny światowej, który dzięki swojej unikalnej konstrukcji był niezwykle szybki oraz zwrotny. Kolekcja Airacobra dzieli się na trzy linie: Classic (P42), Chrono (P45) i Chrono Auto (P45). Wszystkie modele z kolekcji Airacobra są wodoodporne do 100 metrów/10 ATM, posiadają szwajcarski mechanizm oraz antyrefleksyjne szafirowe szkiełko, które skutecznie niweluje wszelkie odbicia światła. Poszczególne modele wyróżnia kolor tarczy i materiały użyte do ich wykonania. Możemy zatem wybierać pomiędzy kilkoma kolorami skórzanego paska (czarny, brązowy, granatowy, szary) oraz bransolet (stalowa, stalowa pokryta czarnym PVD lub stalowa pokryta różowym złotem za pomocą metody PVD). Różnice zachodzą również w kopercie. Ta może być wykonana ze szczotkowanej stali lub może posiadać powłokę z różowego złota. Jedno jest pewne: to bardzo udana kolekcja, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Parafrazując stare powiedzenie, można napisać: „Pokaż mi swój zegarek, a powiem ci kim jesteś”. Bo zegarek od dawna nie jest już wyłącznie przedmiotem wskazującym czas, lecz ważnym elementem wizerunku. Dlatego warto się zastanowić nad właściwym wyborem. A decydując się na zakup modelu z kolekcji Aviator Airacobra, zyskujemy coś znacznie więcej niż doskonały produkt. Kupujemy kawałek historii, która na zawsze odmieniła losy ludzkości.

REKLAMA
REKLAMA