REKLAMA
Anywhere logo

Więcej niż imprezownia: Klubogaleria Bunkier

2017-05-27
...
Jak połączyć zwiedzanie z imprezowaniem? W Gdańsku odpowiedzią na to jest Bunkier. To klub, galeria sztuki, pub i sala koncertowa w jednym, a wszystko to we wnętrzu autentycznego naziemnego schronu przeciwlotniczego z czasów wojny.

Klubów w Trójmieście ci u nas dostatek. W Głównym, jak lokalsi mówią o historycznej części Gdańska, jest zdecydowanie bardziej pubowo, więc liczący 1000 m2 powierzchni klub Bunkier zdecydowanie się wyróżnia. Nie tylko na tle Gdańska, ale i całego Trójmiasta – po pierwsze dlatego, że to największy klub we wszystkich trzech miastach, po drugie zlokalizowany jest w niezwykłym miejscu. 

bunkier

Stojący niepozornie na Olejarnej, jednej z bocznych uliczek odchodzących od głównego turystycznego szlaku, Bunkier to autentyczny schron przeciwlotniczy z czasów II wojny światowej. W przeciwieństwie do najczęściej spotykanych, podziemnych schronów, ten był w pełni wyposażony w prąd, łazienkę, urządzenia radiotelegraficzne i wentylację. Miał służyć pracownikom Miasta Gdańska, dowództwu sił zbrojnych i ich rodzinom. Przeznaczony był dla 1100 osób, choć podczas bombardowań znajdowało się ich tam przeważnie dwa-trzy razy więcej. 

Do dziś budynek, zgodnie z założeniem, przetrwał nienaruszony, a do tego zyskał zupełnie nowe życie. To zaaranżowany w niebanalny sposób, trójkondygacyjny klub, w którym odbywają się imprezy z udziałem najlepszych DJ-ów z Pomorza i gości specjalnych, koncerty na żywo i wernisaże. Oprócz tradycyjnych stolików, zasiąść możemy w jednej z loż, wystylizowanych na średniowieczną salę rycerską, pokój buddyjski czy hinduski. Na uwagę zasługują także... toalety, o których wystroju krążą już legendy. Ale najlepiej samemu/samej zobaczyć! 

Bunkier to dobrze spędzony czas przez siedem dni w tygodniu. Gry barowe, występy kabaretów, jam session w środy, a do tego rockowe koncerty na zakończenie tygodnia, w niedziele. No, i oczywiście odbywające się na dwóch kondygnacjach imprezy klubowe w weekend. Do tego wykwalifikowani barmani i działająca do późnych godzin nocnych kuchnia. Naprawdę można się tam zadomowić!

REKLAMA
REKLAMA