REKLAMA
Anywhere logo

Duży zaciąg na Cieszanów

2017-06-28
...
Cieszanów Rock Festiwal właśnie ogłosił kolejnych 10 zespołów oraz gwiazdy, które wystąpią w ramach wydarzenia monograficznego "3x...".

Każdego roku na czterodniowym Cieszanów Rock Festiwalu, który odbywa się w niewielkim Cieszanowie na Podkarpaciu, pojawia się kilkanaście tysięcy fanów muzyki oraz kilkudziesięciu wykonawców. Choć organizatorzy nie ogłosili jeszcze wszystkich gwiazd tegorocznej edycji, wiadomo już całkiem sporo.

crf_1

Przed miesiącem ogłoszone zostały pierwsze gwiazdy imprezy – punkrockowa legenda Pidżama Porno, heavymetalowy skrzypek Jelonek, rockowa rewelacja w postaci Ørganka, rock’n’rollowy Kabanos oraz protoplaści rodzimego stoner metalu w postaci grupy Corruption. Teraz do składu dołączyło kolejnych dziesięciu wykonawców. Pośród nich znalazła się m.in. grupa Happysad, która na cieszanowskim festiwalu wystąpi po raz kolejny, a ich poprzedni występ na imprezie w 2014 roku był jednym z ciekawszych koncertów tamtej edycji. Zespół promować będzie wydany w lutym krążek "Ciała obce", należy się zatem spodziewać, że w setliście nie zabraknie utworów z tej płyty. Młodszą publiczność, której w Cieszanowie nie brakuje, bez wątpienia ucieszy występ Bednarka. Po sukcesie w talent show "Mam talent!" Kamil Bednarek szybko odniósł kolejny, na który złożyły się nagradzane albumy utrzymane w stylistyce nowoczesnego reggae i dancehall oraz wyprzedawanie klubowych koncertów w całej Polsce. Mocno reprezentowana w Cieszanowie będzie także rodzima scena ska. Organizatorzy zaprosili bowiem kilku wykonawców, w których muzyce ska jest częścią składową, ale jednocześnie każdy z nich brzmi nieco inaczej. Dzięki temu na cieszanowskiej scenie zobaczyć będzie można pogodny Koniec Świata, ska-punkowe Ga-Ga/Zielone Żabki, "bezbłędnych The Bartenders, odnoszących się w swojej muzyce często do rodzimej melodyki, oraz klasyków gatunku w postaci grupy Podwórkowi Chuligani. Do składu festiwalu dołączyli też weterani polskiego rocka, autorzy takich przebojów, jak "Kocham cię jak Irlandię, "Hipisówka", czy "I nikomu nie wolno się z tego śmiać" – Kobranocka.

Każdego roku organizatorzy fundują słuchaczom także specjalne koncerty monograficzne, nazwane "3x...". W ich ramach w ciągu czterech dni imprezy zaproszona gwiazda, będąca legendą polskiej muzyki, występuje podczas festiwalu trzykrotnie, za każdym razem z innym zespołem. W poprzednich latach w Cieszanowie w ramach "3x..." występowali Muniek Staszczyk (z Shamboo, T-Love Alternative oraz Szwagremkolaską), Pablopavo (z Vavamuffin, jako Pablopavo i Ludziki oraz z grupą Zjednoczenie Sound System) oraz Kazik Staszewski (z Kultem, KNŻ-em oraz jako Kazik & Kwartet ProForma). W tym roku cykl "3x..." będzie miał bohatera zbiorowego w postaci... Waglewskich! – Zapraszam państwa na spotkanie z Waglewskimi w różnych wersjach. Pierwsza wersja to muzyka dojrzała, wyrafinowana, niezwykłej urody, czyli zespół Voo Voo, druga to połączenie muzyki wyrafinowanej z młodzieńczą ekspresją czyli Waglewski Fisz Emade oraz zespół Fisz Emade Tworzywo. Nie za bardzo wiem, co grają ci ostatni, ale są pokrewni do pewnego stopnia ze mną, więc z całą pewnością będzie to niesamowite przeżycie – śmieje się Wojciech Waglewski. Legendarne Voo Voo, łączące rocka z jazzem i folkiem, zaprezentuje się w Cieszanowie 19 sierpnia, drugiego dnia festiwalu. Dzień wcześniej podkarpacką publiczność rozbuja projekt Waglewski Fisz Emade, czyli międzypokoleniowy zespół Wojciecha Waglewskiego i jego synów Bartosza "Fisza" Waglewskiego i Piotra "Emade" Waglewskiego, który jest połączeniem muzycznych fascynacji całej trójki. Nie zabraknie także występu ansamblu Fisz Emade Tworzywo, oscylującego na skraju hip-hopu, alternatywy i elektroniki.

Tegoroczny Cieszanów Rock Festiwal odbędzie się 17-20 sierpnia. Karnety i bilety jednodniowe na imprezę można nabyć w online i w stacjonarnych punktach sprzedaży Eventim. Szczegóły festiwalu na stronach: www.cieszanowrockfestiwal.pl, www.facebook.com/cieszanowrockfestival.

crf_2

REKLAMA
REKLAMA