REKLAMA
Anywhere logo

Witamy w Bunkrze

2017-07-15
...
Wśród mieszkańców Trójmiasta panuje powszechne przekonanie, że na imprezy klubowe wybieramy się do Sopotu, a na drinka lub piwo – do Gdańska. Klubogaleria Bunkier, umiejscowiona nieco na uboczu głównego gdańskiego traktu turystyczno-imprezowego ma w sobie i to, i to.

Na ulicy Olejarnej, niedaleko gwarnych pubów i masowo zwiedzanych zabytków, mieści się wyjątkowy klub. Wyjątkowy nie tylko dlatego, że największy w metropolii. Umieszczony on jest w budynku autentycznego schronu przeciwlotniczego z czasów II wojny światowej. Schron ten służył między innymi pracownikom floty i stoczni i ich rodzinom i uchodził za niezniszczalny. Rzeczywiście, jego solidne mury pozostały praktycznie nienaruszone. Dziś miejsce to zmieniło swe przeznaczenie, choć ślady przeszłości możemy oglądać chociażby przy wejściu do klubu.

bunkier_gdansk

Na trzech kondygnacjach odbywają się zróżnicowane tematycznie imprezy. Na pierwszym piętrze usłyszymy nowoczesną elektronikę. Poziom wyżej pobawimy się przy dźwiękach muzyki tanecznej – house’u, r’n’b, popu czy rocka. Najlepsi dj-e i wykwalifikowani barmani, którzy swoje umiejętności prezentują na ogólnopolskich pokazach – to wszystko tworzy atmosferę szampańskiej zabawy, której nie można się oprzeć w piątkowe i sobotnie noce. W środy za to możemy ukoić się przy dźwiękach jam sessions. Najwyższa kondygnacja to z kolei przestrzeń wystawiennicza, gdzie odbywają się wystawy i wernisaże. Impreza i kultura w jednym miejscu? Tutaj to możliwe.

Istotną zaletą Klubogalerii Bunkier jest jej kuchnia, działająca przez cały czas otwarcia klubu (od 17 do ostatniego gościa). Zjemy tam pyszne burgery i waffelburgery – coś, co wyróżnia to miejsce spośród innych. Niecodzienna jest też aranżacja wnętrz, gdzie postindustrialny klimat łączy się z fantazyjnymi rozwiązaniami poszczególnych lóż utrzymanych w stylu buddyjskim, średniowiecznym czy angielskiego pubu. No, i są jeszcze słynne, oryginalne toalety. Dlaczego słynne? Zajrzyjcie i przekonajcie się sami.

REKLAMA
REKLAMA