REKLAMA
Anywhere logo

Dni Nagrody Literackiej Gdynia

2017-08-30
...
Wielka gala w Muzeum Emigracji w Gdyni poprzedzona spotkaniami z nominowanymi, koncert i warsztaty. Już 31 sierpnia rozpoczną się wydarzenia towarzyszące jednej z najbardziej prestiżowych nagród literackich w Polsce.

Nominowanych w czterech kategoriach poznaliśmy 18 maja podczas Warszawskich Targów Książki. Wśród nich są Szczepan Twardoch, nominowany za powieść „Król”, Anna Cieplak za powieść „Ma być czysto” czy Joanna Lech za „Sztuczki” (proza). Jak zwykle intrygujących odkryć możemy dokonać, śledząc nominowanych w kategoriach poezja i esej. Od trzech lat dodatkową kategorią jest przekład na język polski, będącą uhonorowaniem wkładu tłumaczy literatury pięknej w krajobraz literacki w Polsce.

Gala Finałowa odbędzie się 2 września w Muzeum Emigracji w Gdyni. Wcześniej wszyscy zainteresowani będą mogli poznać nominowanych twórców podczas spotkań, które odbędą się w Muzeum Miasta Gdyni.

31 sierpnia odbędą się dwa spotkania – z eseistami, które poprowadzi Zofia Król, redaktor naczelna Dwutygodnika.com, oraz poetami – prowadzenie: Maciej Jakubowski (Dwutygodnik.com).

1 września to czas na kolejne dwie kategorie, prozę – prowadzenie: Michał Sowiński („Tygodnik Powszechny”) i przekład na język polski – prowadzenie: prof. Tomasz Swoboda (Uniwersytet Gdański).

nagroda_Literacja_gdynia

Dodatkowo w ramach Dni Nagrody Literackiej Gdynia 1 września odbędzie się koncert zespołu Tymon & The Transistors oraz warsztaty krytyczno-literackie, które poprowadzą Paulina Małochleb (portal Książki na ostro) i Marcin Wilk (Wyliczanka.pl). W niedzielę, 3 września, Nagrodę Literacką Gdynia podsumują spotkania z laureatami.

Tegoroczny skład Kapituły Nagrody to: prof. dr hab. Agata Bielik-Robson (przewodnicząca), Marek Bieńczyk, dr hab. Jacek Gutorow, prof. dr hab. Jerzy Jarniewicz, Zbigniew Kruszyński, Małgorzata Łukasiewicz i prof. dr hab. Aleksander Nawarecki.

REKLAMA
REKLAMA