REKLAMA
Anywhere logo

Aleksandra Budka

Wkraczamy na plan! Kulisy nowego teledysku Marka Napiórkowskiego

2017-08-31
...
Marek Napiórkowski to nasz muzyczny towar eksportowy. Instrumentalista i kompozytor, uznawany za jednego z najwybitniejszych gitarzystów jazzowych, doceniany przez słuchaczy, krytyków i dziennikarzy. Grywał z najlepszymi, chociażby z Tomaszem Stańko, Leszkiem Możdżerem, Patem Metheny, Marcusem Millerem, Richardem Boną czy Anną Marią Jopek. Ale współpracuje nie tylko z muzykami, bo do swojego najnowszego projektu zaprosił… aktorów.

Danuta Stenka, Iza Kuna, Hanna Konarowska, Krzysztof Stelmaszyk, Piotr Adamczyk oraz Grzegorz Małecki – brzmi jak plejada polskiego aktorstwa? Ci wybitni aktorzy zagrali w najnowszym teledysku Marka Napiórkowskiego, którego najnowszy album pojawi się w sklepach już za miesiąc. Aktorzy towarzyszą Ilonie Bekier, choreografce i tancerce, która z każdym z bohaterów wchodzi w wyjątkową interakcję nie tylko taneczną, ale i teatralną. Na planie zdjęciowym pojawiły się jednak nie tylko gwiazdy, ale także redakcja Anywhere.pl. Dzięki zaproszeniu Marka Napiórkowskiego, z którym wywiad pojawi się na naszym portalu już wkrótce, nasi specjaliści od obrazu, czyli fotograf oraz operator, stworzyli alternatywny teledysk ukazujący kulisy pracy na planie.

napiorkowski_1

Jak mówi Napiórkowski: - Długo zastanawialiśmy się nad formą teledysku, gdyż w utworze instrumentalnym historia nie jest dyktowana słowem. Postawiliśmy więc na taniec, bo – tak, jak w przypadku jazzu – jest on abstrakcyjną formą wyrazu artystycznego. Skomponowana przeze mnie muzyka do utworu „The Way” stała się punktem wyjścia do wizualnego przedstawienia podróży, którą przebywa bohaterka teledysku. Sam utwór jest trzyczęściową, pełną pogody i energii muzyczną opowieścią, której kulminacją są wspaniałe improwizacje Chrisa Pottera i Clarence’a Penna. Pomysłodawczynią i producentką klipu jest Marta Sołtys, a wyreżyserowała go Olga Czyżykiewicz. Utwór „The Way” jest zapowiedzią najnowszego albumu Marka Napiórkowskiego „WAW-NYC”, który ukaże się już 29 września 2017 roku.  Na albumie usłyszymy nie tylko wirtuozerię Marka Napiórkowskiego, ale też znakomitych pozostałych muzyków: basistę Roberta Kubiszyna, perkusistę Clarence’a Penna, pianistę Manuela Valerę oraz saksofonistę Chrisa Pottera.

 

Chcecie zobaczyć miejsce, w którym nagrywano teledysk? Jesteście ciekawi, co o pracy z aktorami mówi Marek Napiórkowski? Obejrzyjcie klip stworzony przez Anywhere.pl oraz galerię zdjęć z planu!

 

 

Wystąpili:

Danuta Stenka

Iza Kuna

Hanna Konarowska

Grzegorz Małecki

Krzysztof Stelmaszyk

Piotr Adamczyk

 

Ilona Bekier

Marek Napiórkowski

 

Marta Sołtys

Olga Czyżykiewicz

Adam Romanowski

Tomasz Gajewski

Dorota Smith

Kamila Jodko

 

Tancerki:

1. Marta Rutkowska

2. Monika Rutkowska

3. Urszula Narowska

4. Magdalena Dobrowolska

5. Beata Orbik

6. Ula Rakowska

7. Aleksandra Borowska

8. Aleksandra Izdebska

9. Katarzyna Obidzińska

10. Małgorzata Kalinkowska

11. Izabela Petz

12. Monika Dargas - Miszczak

13. Ewelina Mandrykin

14. Zofia Wójcicka

 

Współpraca:

Wydawnictwo AGORA

MS MUSE Marta Sołtys (producent)

Fabryczne Atelier (lokacja)

Państwowa Straż Pożarna (deszcz)

Orsay (wypożyczenie ubrań)

Music composed by: Marek Napiórkowski

 

Marek Napiórkowski – guitar

Manuel Valera – piano

Robert Kubiszyn – bass

Clarence Penn – drums

 

 

Produkcja / Making of

Marcin Ranuszkiewicz - produkcja

Tomasz Sagan – foto

Jakub Sobótka – video

Galeria zdjęć


REKLAMA
REKLAMA