REKLAMA
Anywhere logo

Aleksandra Budka

Filmowa Gdynia razem z Anywhere.pl

2017-09-22
...
Podczas kolejnego dnia nadawania z samego centrum Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych nasze studio odwiedzili znakomici goście.

Dawid Dróżdż rozmawiał z Marcinem Borchadrtem, scenarzystą, reżyserem i filmoznawcą. Podczas festiwalu widzowie mogli obejrzeć jego film „Beksińscy. Album wideofoniczny”, będący zapisem historii rodziny malarza Zdzisława Beksińskiego oraz jego relacji z synem Tomaszem. Scenariusz oparto o biografię Beksińskich autorstwa Magdaleny Grzebałkowskiej. Nasz gość zdradził także, że na podobnej konwencji oprze swój kolejny film, którego bohaterem będzie podróżnik Tony Halik.

Marcin Koszałka, reżyser i operator, opowiedział o wrażeniach z festiwalu, swoich faworytach w Konkursie Głównym oraz o Katowickiej Szkole Filmowej, w której wykłada.  Koszałka pracuje właśnie nad zdjęciami do filmu „Pies”, realizowanego w koprodukcji polsko-rumuńskiej.

Magda Juszczyk po seansie konkursowego obrazu „Cicha noc” zaprosiła do studia reżysera Piotra Domalewskiego oraz odtwórców głównych ról – Dawida Ogrodnika i Tomasza Ziętka. Pełne emocji rozmowy możecie obejrzeć na naszym profilu na Facebooku.

Przed nami kolejny dzień pełen rozmów o kinie, seansów, zakulisowych dyskusji oraz festiwalowej atmosfery. Otwieramy nasze studio, śledźcie nasze wejścia na żywo prosto z Teatru Muzycznego w Gdyni!

Galeria zdjęć


REKLAMA
REKLAMA