REKLAMA
Anywhere logo

Czy jesteś wystarczająco zdesperowany?

2017-10-01
...

Wiem, że bardzo tego pragniesz. Ale czy jesteś zdesperowany na tyle mocno, żeby spełnić to marzenie? Czy jesteś gotów sprzedać swój samochód, wszystkie dobra materialne i mieszkać pod gołym niebem, by to osiągnąć?

To początek moich rozmów z osobami, które pragną wejść w zawodowy sport lub rozpocząć kampanię olimpijską. Ludzkie marzenia powstają na skutek tego, co widzimy. Chcielibyśmy, żeby nam się to przytrafiło. Wyobrażamy sobie siebie na szczycie, w momencie sukcesu.

I nagle pojawia się rzeczywistość. Real life. To tak jak z górą lodową. To, o czym marzymy, wygląda pięknie i wydaje nam się prostą ścieżką do upragnionego sukcesu. Ale to tylko wierzchołek widoczny ponad powierzchnią oceanu. A co jest poniżej? Dziewięćdziesiąt procent naszej góry lodowej to pot, łzy, zmęczenie, wyczerpanie, wyrzeczenia, brak wygody i komfortu. Wszystko pomnożone przez tysiąc, może nawet dwa tysiące. Tego nie widać, więc się o tym nie myśli – do momentu, aż się tego nie doświadczy.

Wspaniale jest gonić za marzeniami, robić to, co się kocha. Sukces można osiągnąć, ale to nie musi się wydarzyć. Nie zamierzam nikogo zniechęcać. Całe moje życie to wielka pogoń, wyznaczam sobie cele i pragnę je osiągać. Wiem więc, jakie to ciężkie. Wiem też, że należy bardzo chcieć, a przede wszystkim być zdesperowanym, żeby sięgnąć wysoko.

Tak więc, drodzy Czytelnicy – desperacji życzę!

REKLAMA
REKLAMA