REKLAMA
Anywhere logo

Nagrody dla najlepszych mówców przyznane

2017-10-07
...
Dorota Wellman i Wojciech Eichelberger laureatami Hortensji i Cycerona podczas Gali National Speakers Awards 2017, przyznanych podczas Festiwalu Inspiracji. To wyróżnienie przyznawane jest za mówienie rzeczowo i do ludzi, w tym za użyteczną twórczość dla publiczności.

Wyróżnienia National Speakers Awards (NSA), czyli Hortensji, Cycerona oraz Pomidora, są nadawane przez Kapitułę Nagród oraz Wspólnotę – Stowarzyszenie Profesjonalnych Mówców (SPM). Nagroda ta powstała w wyniku obserwacji współczesnego rynku i „zatrucia informacyjnego” na przestrzeni minionych 25 lat. Przy wyborze laureatów kapituła kieruje się tzw. Kodeksem Kompetencji, stworzonym na potrzeby nagrody.

Organizatorzy nagrody mówią:

-Coraz więcej ludzi, żyje „obok słów” zwłaszcza tych powstających współcześnie. Naszą obroną przed nimi jest szukanie archetypu, źródłosłowu, tak by oddzielić fałsz opinii i poglądu od wiedzy… Szukamy pojęć, które „zdały egzamin” na przestrzeni minionych tysiącleci i które nie uwodzą swym pięknem, obczyzną lub obietnicą, lecz nazywają sprawę po imieniu w czasach, gdy „zatrucie informacyjne” stało się chlebem powszednim – biznesem na wielką skalę.

Inspiracją do tego przedsięwzięcia była publikacja zatytułowana. „Sposoby istnienia”, wydana w 1988 roku pod redakcją Jarosława Rudniańskiego i Krzysztofa Murawskiego przez wydawnictwo PIW. Mottem tegorocznej edycji nagrody stało się natomiast zdanie wypowiedziane przez Michała Zawadkę: „Żyjesz, tak jak mówisz…”. 

Hortensja dla Kobiety i Cyceron dla Mężczyzny – roku 2017: wyróżnienie za mówienie do rzeczy i do ludzi, w tym za użyteczną twórczość dla publiczności.

GalaNSA

Kryteria – wiarygodność i użyteczność, oryginalność, własny format, klasa elokwencji, zgodnie z kompetencjami SPM – specjalizacja, elokwencja, twórczość.

Sceniczny Pomidor roku 2017 to wyróżnienie za barwną samokreację, batalistyczne fanfaronady oraz za upór w parciu na szkło.

Scenicznego Pomidora otrzymał Michał Wawrzyniak.

Wyróżnienia National Speakers Awards (NSA) zostały nadane przez Kapitułę Nagród oraz Wspólnotę SPM tworzą uznane autorytety w składzie: red. Michał Kobosko (szef warszawskiego biura Atlantic Council i prowadzący uroczystą Galę NSA 2017), red. Michał Niewiadomski (wydawca wydziału krajowego „Rzeczpospolitej”), red. Jerzy Wójcik (wydawca dziennika „Gazeta Wyborcza”), red. Michał Bartłomiej Gajewski (wydawca i redaktor naczelny magazynu Businessman.pl), Jacek Walkiewicz (psycholog i mówca inspiracyjny, członek SPM), Marek Skała (autor książek, mówca inspiracyjny, założyciel SPM), Grzegorz Turniak (mówca inspiracyjny, założyciel i członek Zarządu SPM), Dariusz Milczarek (współtwórca Mentorig Theater w Polsce, założyciel i wiceprezes Zarządu SPM), Robert Krool (współtwórca Mentorig Theater w Polsce, założyciel i prezes Zarządu SPM).

Autorem projektu statuetek dla Laureatów National Speakers Awards 2017 jest Artur Wochniak – absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na wydziale malarstwa, grafiki i rzeźby. Członek zarządu Ogólnopolskiej Sekcji Rzeźby przy Związku Polskich Artystów Plastyków. Jego najbardziej znaną pracą rzeźbiarską jest największa w Europie Kwadryga, znajdująca się na dachu pałacu w Brunszwiku i mierząca około 9,5 metrów wysokości.

Stowarzyszenie Profesjonalnych Mówców – jego celem jest rozpowszechnianie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu publicznego przemawiania

Digital Knowledge Village – digital to sprzęt potrzebny do zrobienia wyjątkowego eventu, knowledge to wiedza i doświadczenie jak realizować sprawdzone formaty, a village to innowacyjna przestrzeń eventowa.

Galeria zdjęć


REKLAMA
REKLAMA