REKLAMA
Anywhere logo

Uśmiech, proszę!

2015-10-26
...

Technologia jest dla wielu źródłem frajdy. Ułatwia życie i przyspiesza wiele do niedawna czasochłonnych procesów. Można już drukować przedmioty w 3D, można komunikować się z ludźmi z drugiego końca świata. Ale dopiero technologia w gabinecie dr. Michała Nawrockiego sprawi, że znowu się uśmiechniesz.

Klinika_Nawrocki 

Drogi Pacjencie! Nie, nie chodzi o najnowocześniejszą konsolę do gier umieszczoną w poczekalni w celu rozładowania nerwów. Zresztą, nie ma się czego bać! Nowoczesna klinika dzięki samemu wystrojowi pozwoli Ci poczuć się komfortowo. Musisz wiedzieć, że za drzwiami gabinetu kryje się sprzęt, dzięki któremu udoskonalisz swoje uzębienie. Klinika Nawrocki wykonuje kompleksowe usługi dentystyczne, z naciskiem na poprawę estetyki jamy ustnej. A jeśli słowa „przyjemny” i „dentysta” nie idą dla Ciebie w parze, to uwierz – nic jeszcze nie widziałeś. W tej klinice kontakt z pacjentem stawiany jest na pierwszym miejscu, a technologia pomaga zrozumieć proces leczenia krok po kroku. Efekty uzyskasz już na pierwszej wizycie.

Dzięki technice CAD CAM (kolejno: Computer Aided Design i Computer Aided Manufacturing, czyli projektowanie i wytwarzanie przy pomocy komputera) stomatolog wykonuje swoją pracę dużo szybciej – korona czy licówka będzie gotowa już po 2 godzinach, a nie tak, jak miało to miejsce do niedawna, po 2-3 wizytach, które zajmowały średnio od 7 do 10 dni. Takie rzeczy tylko tutaj – Klinika Nawrocki jest obecnie jedyną kliniką stomatologiczną w Trójmieście, posiadającą kompletny system CAD CAM Cerec firmy Sirona. A wiesz, że dzięki nowoczesnemu narzędziu Coachmana Twój dentysta dosłownie zaprojektuje Ci uśmiech?

– Uśmiech idealny powinien być wyważony, odsłaniane przy nim zęby wkomponowane w całość twarzy, a dziąsła powinny posiadać harmonijną architekturę. – mówi lekarz stomatolog Michał Nawrocki, właściciel kliniki. Dr Nawrocki słynie z fantastycznego podejścia do ludzi
– nie tylko pacjentów, ale i dziennikarzy – więc od razu tłumaczy mi, na czym polega projektowanie uśmiechu: 

– Najpierw wykonujemy zdjęcia pacjenta i jego uzębienia przy pomocy normalnego aparatu fotograficznego. Następnie, na podstawie różnorodnych obliczeń w programie komputerowym określana jest wielkość zębów, ich symetria, jak przebiega linia uśmiechu, w jakim stopniu pokazywane są dziąsła itd. Dzięki tym danym lekarz wie, którą część uśmiechu i w jakim stopniu powinien skorygować. Na tej podstawie technik wykonuje tzw. wax up – na modelu gipsowym tworzy pożądany kształt przyszłych zębów. Po omówieniu z pacjentem możliwości leczenia wykonujemy tzw. mock-up – symulację uśmiechu bezpośrednio w ustach pacjenta. Dzięki wizualizacji na zdjęciach i modelach oraz bezpośrednio w ustach Pacjenta jesteśmy w stanie przedstawić efekt końcowy jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Pacjent czuje się komfortowo, jeśli rozumie plan leczenia, drogę do jego realizacji oraz wie, jak będzie wyglądać po jego zakończeniu.Klinika_Nawrocki1

W przypadku braków w uzębieniu – utraty pojedynczego zęba czy całkowitego bezzębia – najlepszym rozwiązaniem są implanty. Nowoczesna metoda polega na wprowadzeniu tytanowego „korzenia” zęba, a następnie kosmetycznej jego odbudowie. 

Proponujemy naszym pacjentom implanty, ponieważ są najbardziej naturalnym uzupełnieniem utraconych zębów, nie powodują zaniku kości w okolicy braków zębowych, nie wymagają szlifowania sąsiednich zębów, są kosmetyczne i komfortowe w użytkowaniu. W wyniku zastąpienia korzenia zęba implantem łuki zębowe odzyskują naturalny kształt, co sprawia, że twarz wygląda młodziej, a Pacjenci chętniej się uśmiechają – wyjaśnia Michał Nawrocki. 

Warto zatem otworzyć się na nowoczesną technologię nie tylko w codziennym życiu, ale i w gabinecie stomatologicznym. W końcu nie ma nic bardziej atrakcyjnego niż piękny, zdrowy uśmiech.

źródło fot.: mat. prasowe

REKLAMA
REKLAMA