REKLAMA
Anywhere logo

Stomatologia XXI wieku

2015-11-13
...
Kto dawno nie był u dentysty, ten może nie wiedzieć, że w dziedzinie stomatologii wiele się zmieniło. Zabiegi wykonywane są szybciej, efektywniej i bezboleśnie, a diagnostyka jeszcze nigdy nie była tak dokładna. Przekonacie się o tym w gabinecie Michała Nawrockiego.

Klinika_Nawrocki 

Witajcie w świecie stomatologii XXI wieku. Nowoczesność spotka Was już na początku procesu leczenia, to jest przy diagnostyce. Po przeprowadzeniu wywiadu lekarz wykonuje badanie jamy ustnej. W Klinice Nawrocki wykorzystuje się zdjęcia panoramiczne, radiograficzne i tomograficzne 3D, dzięki czemu uzyskujemy bardzo dokładną diagnozę przy mniejszej dawce promieniowania. Wykonywana jest również analiza uśmiechu i warunków zgryzowych (analiza funkcjonalno-estetyczna według Koisa oraz projektowanie uśmiechu według protokołu Coachmana – DSD Digital Smile Design).

Ząb pod mikroskopem

Jeśli ktoś miał do czynienia z leczeniem kanałowym w starej odsłonie, pewnie nie życzy sobie powtórki z takiego doświadczenia. Jednak, w świetle dzisiejszej technologii, nawet poważniejsze przypadki leczone są bezboleśnie. Zamiast więc cofać się do przeszłości, kierujcie się do nowoczesnej kliniki dr. Nawrockiego. Tu endodoncja, bo tak fachowo nazywamy leczenie kanałowe, przeprowadzana jest pod mikroskopem, przy użyciu endometru i innych najnowszych przyrządów, które, zapewniając precyzję, jednocześnie zmniejszają bolesne odczucia pacjenta. Dzięki pracy z najnowszą technologią Klinika specjalizuje się w trudnych przypadkach – powikłaniach, niedrożności kanałów czy usuwaniu złamanych narzędzi.

Laserowo i bezboleśnie

Wszechstronne zastosowanie laserów w najnowocześniejszej stomatologii daje więcej efektów przy mniejszych nakładach pracy. Lasery znajdują swoje zastosowanie w codziennej pracy dr. Nawrockiego – w wybielaniu, dzięki czemu w ciągu kilkunastu minut osiągamy upragnione efekty, jak i w innych zabiegach, np. w leczeniu kanałowym czy chirurgii. Promienie laserowe działają przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo, co powoduje, że zabiegi są szybsze i bezbolesne.

Klinika_Nawrocki1Uśmiech zaprojektowany

Odkąd w Klinice Michała Nawrockiego wprowadzony został system CAD CAM Cerec firmy Sirona, leczenie zostało zrewolucjonizowane. W chwili obecnej system ten pozwala na samodzielne wykonanie różnorodnych prac protetycznych już na jednej wizycie. A dzięki nowoczesnemu narzędziu Coachmana możemy zaprojektować uśmiech! Na czym to polega? Pierwszym krokiem jest wykonanie zdjęcia normalnym aparatem fotograficznym. Zdjęcie wprowadzamy do komputera, który z pomocą specjalnego programu dokonuje dokładnych obliczeń rozmiaru i symetrii naszych zębów. Później technik wykonuje model pożądanego uzębienia (tzw. wax up), a następnie, po uzgodnieniu szczegółów, wykonywana jest symulacja efektu końcoego w ustach pacjenta (mock up). Wraz z prezentacją DSD (Digital Smile Design) pacjent otrzymuje jeszcze przed rozpoczęciem leczenia pełny obraz stanu swojego uzębienia i wie, jak krok po kroku przebiegnie leczenie, od diagnozy do upragnionego celu.

REKLAMA
REKLAMA