REKLAMA
Anywhere logo

Najsłodsze święta

2015-12-26
...

Boże Narodzenie to czas, kiedy bezkarnie możemy pałaszować łakocie. A jeżeli wyglądają jak małe cudeńka, to – choć szkoda naruszać misterną konstrukcję, nasze zmysły będą w siódmym niebie. Do takiego nieba zaprasza nas Czekoladowy Młyn.

 

Zanim zaczniemy przedświąteczny maraton po sklepach, warto wyciszyć się i spokojnie pomyśleć. Nie ma nic bardziej kojącego niż filiżanka gorącej czekolady w zimowe popołudnie. W Czekoladowym Młynie można delektować się tym boskim napojem w wykwintnych, stylizowanych na XVII-wieczną Prowansję wnętrzach. Siedząc w wygodnym fotelu, spoglądamy na gdańskie Stare Miasto, które o tej porze roku przybiera tajemniczego, bajkowego charakteru. Kolejny łyk szlachetnej czekolady i wprowadzamy się w stan lekkiej euforii. czekoladowy_mlyn2Jeśli do Dworu Młynarzy trafiliśmy akurat w czwartek około godziny 17:00, wówczas muzyka na żywo, prezentowana w ramach Gdańskich Wieczorów Muzycznych, wprawia nas w jeszcze lepszy nastrój. Z rozmarzeniem zaczynamy snuć plany o świętach w naszym domowym zaciszu.

Na naszym świątecznym stole nie może zabraknąć słodyczy. Domowej roboty pierniczki i ciasta możemy uzupełnić o prawdziwe arcydzieła cukiernictwa. Nie od dziś wiadomo, że wytwory chocolatierów Czekoladowego Młyna można zabrać ze sobą do domu, a w grudniu w tutejszym sklepiku rusza sprzedaż specjalnej, limitowanej edycji świątecznych łakoci. Wśród nich znajdą się czekoladowe lizaki-śnieżynki, pieczołowicie zdobione praliny w kształcie świętego Mikołaja, a także unikatowe ozdoby choinkowe. Zestaw świątecznych pralin to idealny pomysł na prezent dla kogoś wyjątkowego. Ucieszy się z nich i mały, i duży, a przyjemność z takiego upominku będzie podwójna – wszak proces degustacji zaczyna się już na poziomie wzroku! Czekoladki w kształcie zwierzątek i bałwanków to świetny pomysł na świąteczne co nieco dla najmłodszych, wykwintne praliny stanowić będą elegancki prezent dla starszych.

W weekendowe popołudnie zabierzcie najbliższych do Czekoladowego Młyna i wspólnie delektujcie się chwilami słodyczy. I zabierzcie tę słodycz do swoich domów!

  

źródło fot.: mat. prasowe / Tomasz Sagan

Galeria zdjęć


REKLAMA
REKLAMA