Anywhere logo

Agnieszka Kawula

Kobieta wielowymiarowa i wielozadaniowa z duszą wypełnioną Aloha, zdecydowanie zakochana w życiu. Może pisać o każdej porze dnia i nocy bo kocha słowa a one ją. Na drugim biegunie jej pasji jest hawajski masaż Lomi Lomi Nui, którym budzi dusze swoich klientów. Prowadzi warsztaty masażu i pracy z ciałem. U Kawuli dzień bez filiżanki cappuccino dniem do poprawki. Kocha Gdynię, po której wędruje ze swoim psem Gandhim w poszukiwaniu tęcz.

Obiecaj sobie...

2017-05-13
 
...

Kiedy zaczynasz  podążać ścieżką swojego serca, marsz czasem boli. Czasem trudno oddychać. Czasem sił brak. Czasem łapie skurcz. W takich chwilach jesteś jak maleńkie nasionko, które pęcznieje, puchnie, zrzuca osłonkę i gołe, ale z siłą i wewnętrzną determinacją kieruje się ku słońcu. Droga ku słońcu zajmuje czas. Ale nasionko wie, że jest tylko jedna droga, w górę. I nie ważne ile lat zajmie mu jego podróż. Nasionko się nad tym nie zastanawia. Robi swoje. Aż wyrośnie drzewo… A po jakimś czasie, ci którzy mijali je obojętnie, nie mając nawet świadomości, że gdzieś w głębinach ziemi rośnie coś wartościowego, zachwycą się jego majestatem, konarami rozłożystymi, korzeniami bezkresnymi…

Jeśli jest coś co sprawia Ci przyjemność, co kochasz robić, po prostu to rób! Nie odkładaj tego na jutro. Masz wszystko by zacząć już dziś! Włóż wszystkie wymówki do zamrażarki na pewną śmierć. Przestań oszukiwać sam siebie i stawiać warunki: jeśli coś się wydarzy w moim życiu wtedy zrobię to i to, jak dzieci podrosną, jak dzieci się pojawią na świecie, jak zdobędę kolejne kwalifikacje, jak sprzedam wszystkie kosztowności, jak… Bla bla bla. Gówno prawa! Doskonale wiesz, że kiedy osiągniesz to, co sobie założyłeś, znowu znajdzie się coś, co odroczy robienie tego co sobie obiecałeś.

I jeśli dobrze się z tym czujesz, Twoja sprawa, siedź dalej w ciepłym fotelu i zasypiaj z wyładowanym pilotem do swojego życia w dłoni. Ale jeśli czujesz, że ten wewnętrzny głos każde zacząć już teraz, nie trać więcej czasu. Obiecaj sobie i tylko sobie i… dotrzymaj słowa. I popchnij samego siebie! I zachęć do działania! I sięgnij wyżej i dalej! I wyzwij sam siebie na pojedynek! Przekraczaj ograniczenia, schematy, opory! Wystaw się poza strefę komfortu! Wznieś się wyżej. Wytrwaj!

Pod koniec dnia rozliczysz się tylko przed samym sobą. Co będziesz miał sobie do powiedzenia?

Podziel się swoją opinią.

Dzielenie się opiniami i sugestiami o miejscu dostępna jest dla wszystkich użytkowników posiadających aktywne konto na portalu społecznościowym Facebook.

22483 . 524

NASI AUTORZY

INNE WPISY TEGO AUTORA