Zjednoczeni w różnorodności

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Zjednoczeni w różnorodności – 15 lat Polski w UE – to nazwa koncertu, który już 1 maja odbędzie się w gdańsko-sopockiej ERGO ARENIE. Miasta podsumują muzycznie lata współpracy z Unią Europejską, podczas których Pomorze przeszło wielką metamorfozę. Na Placu Dwóch Miast pojawią się: Grażyna Łobaszewska & Ajagore, Maria Peszek, Natalia Przybysz, Fisz Emade Tworzywo, Muniek i Przyjaciele, Raz Dwa Trzy i Voo Voo! W koncercie udział wezmą również: Joanna Marcinkowska, Chór Kameralny 441 Hz oraz Polska Filharmonia Kameralna Sopot pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego.

Pozytywne skutki członkostwa w UE wyraźnie widać w Trójmieście. Dzięki środkom finansowym ze Wspólnoty samorządy zrealizowały wiele inwestycji infrastrukturalnych. W całej Polsce powstały nowoczesne obiekty sportowe i kulturalne. Jednym z takich miejsc jest hala widowiskowo-sportowa ERGO ARENA usytuowana na granicy Gdańska i Sopotu i to właśnie ona 1 maja gościć będzie plejadę utytułowanych artystów.

Podczas muzycznego świętowania zaprezentowane zostaną utwory odnoszące się do fundamentalnych – w życiu każdego człowieka – wartości, takich jak miłość, wolność, szacunek, niezależność, stanowiących komentarz gości do otaczającej nas rzeczywistości. Przedstawiciele wielu pokoleń polskiej muzyki zbudują w ERGO ARENIE poczucie wspólnoty i więzi, tak kluczowe dla dzisiejszej Europy.

Na jednej scenie wystąpią: jedna z najwybitniejszych polskich piosenkarek o charakterystycznej, mocnej barwie – Grażyna Łobaszewska, królowe polskiej alternatywy – Maria Peszek i Natalia Przybysz, bracia Waglewscy w duecie FISZ EMADE TWORZYWO, Muniek Staszczyk – lider i wokalista formacji T.LOVE, który swoje przeboje zaprezentuje w odsłonie akustycznej oraz kultowy już grupy: Raz Dwa Trzy i  Voo Voo. W koncercie wezmą udział także przedstawiciele Gdańska i Sopotu – powstały z inicjatywy studentów gdańskiej Akademii MuzycznejChór Kameralny 441 Hz i muzycy Polskiej Filharmonii Kameralnej w Sopocie pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego.

Bilety w cenie 20 złotych do nabycia są w kasach hali oraz Internecie i punktach partnerskich wymienionych na stronie www.ergoarena.pl

Koncert realizowany jest ze środków finansowych Miast Sopotu oraz Gdańska, sponsorem głównym wydarzenia jest Ergo Hestia, a partnerem Naczelna Rada Adwokacka.