Warszawa: Teatralny rozkład jazdy

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Śródmieście, Praga, Ochota? Który kierunek obrać w marcu na najbardziej intrygujące pozycje teatralne? Zobacz, do którego tramwaju wsiąść i w którą stronę pojechać!

Byk, Teatr Studio

Teatr Studio i Szczepan Twardoch łączą siły po raz drugi! Już w marcu na scenie zostanie wystawiony tekst dramatyczny autora książek “Morfina” czy “Król”. Byk to monodram o Robercie Mamoku, który przechodzi kryzys tożsamościowy (wypowiada się zarówno po polsku, jak i śląsku). Mężczyzna konfrontuje się ze swoimi słabościami, rodzinnymi tajemnicami i zasadzonym w nim za młodu gniewem i rozpaczą.

Kierunek – Śródmieście

8 kobiet, Och-Teatr

Być może oglądaliście francuski film o takim samym tytule. Nadszedł czas na spektakl. Mamy dom na odludziu, historię morderstwa i 8 kobiet, które mają zarówno mocny motyw, jak i alibi. Sztuka kryminalna o niesamowitych zwrotach akcji, jak w przypadku “12 gniewnych ludzi” już jutro na scenie Och-Teatru. Kierunek – Ochota

100+ Sinatra, Teatr 6. piętro

Miłośników twórczości Sinatry zapraszamy w muzyczną podróż. Już jutro, w Teatrze 6. piętro będzie można obejrzeć historię gwiazdy estrady. Będzie to widowisko wokalno-wizualne, a widzowie oprócz powrotu do przeszłości i życia Sinatry, będą mogli wysłuchać utworów w oryginalnej aranżacji. Część utworów zostanie przetłumaczona na język polski, jednak największe hity zostaną odśpiewane w oryginale.

Kierunek – Śródmieście

Solaris – wspomnienie z przyszłości, Teatr Ochoty im. Jana i Haliny Machulskich

Spektakl powstał na podstawie powieści Stanisława Lema “Solaris”. Klaudia Hartung-Wójciak podejmuje tematy (teraz już) marzeń sennych o osiągnięciach ludzkości. Latające samochody? Kontakt z obcą cywilizacją? Zamiast tego, mamy moc fake newsów i dezinformacji, nie tylko w Internecie, również w telewizji. Czy przeżyliśmy już czasy “lepszego jutra”?

Kierunek – Ochota

Bieguni, Teatr Powszechny

Spektakl został zrealizowany na podstawie nagrodzonej Nagrodą Nike książki Olgi Tokarczuk o tym samym tytule. To zbiór powieści, niezwiązanych ze sobą, choć tylko pozornie. Tokarczuk podjęła tematy na polu historycznym, jak i współczesnych, przykł. mumifikacji ciał. Czy ludzie będą w stanie zatrzymać swoje ciało, swoje jestestwo na zawsze?

Kierunek – Praga Południe

Reklama