Warszawa: Teatralny rozkład jazdy

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Śródmieście, Praga, Ochota? Który kierunek obrać w marcu na najbardziej intrygujące pozycje teatralne? Zobacz, do którego tramwaju wsiąść i w którą stronę pojechać!

Byk, Teatr Studio

Teatr Studio i Szczepan Twardoch łączą siły po raz drugi! Już w marcu na scenie zostanie wystawiony tekst dramatyczny autora książek “Morfina” czy “Król”. Byk to monodram o Robercie Mamoku, który przechodzi kryzys tożsamościowy (wypowiada się zarówno po polsku, jak i śląsku). Mężczyzna konfrontuje się ze swoimi słabościami, rodzinnymi tajemnicami i zasadzonym w nim za młodu gniewem i rozpaczą.

Kierunek – Śródmieście

8 kobiet, Och-Teatr

Być może oglądaliście francuski film o takim samym tytule. Nadszedł czas na spektakl. Mamy dom na odludziu, historię morderstwa i 8 kobiet, które mają zarówno mocny motyw, jak i alibi. Sztuka kryminalna o niesamowitych zwrotach akcji, jak w przypadku “12 gniewnych ludzi” już jutro na scenie Och-Teatru. Kierunek – Ochota

100+ Sinatra, Teatr 6. piętro

Miłośników twórczości Sinatry zapraszamy w muzyczną podróż. Już jutro, w Teatrze 6. piętro będzie można obejrzeć historię gwiazdy estrady. Będzie to widowisko wokalno-wizualne, a widzowie oprócz powrotu do przeszłości i życia Sinatry, będą mogli wysłuchać utworów w oryginalnej aranżacji. Część utworów zostanie przetłumaczona na język polski, jednak największe hity zostaną odśpiewane w oryginale.

Kierunek – Śródmieście

Solaris – wspomnienie z przyszłości, Teatr Ochoty im. Jana i Haliny Machulskich

Spektakl powstał na podstawie powieści Stanisława Lema “Solaris”. Klaudia Hartung-Wójciak podejmuje tematy (teraz już) marzeń sennych o osiągnięciach ludzkości. Latające samochody? Kontakt z obcą cywilizacją? Zamiast tego, mamy moc fake newsów i dezinformacji, nie tylko w Internecie, również w telewizji. Czy przeżyliśmy już czasy “lepszego jutra”?

Kierunek – Ochota

Bieguni, Teatr Powszechny

Spektakl został zrealizowany na podstawie nagrodzonej Nagrodą Nike książki Olgi Tokarczuk o tym samym tytule. To zbiór powieści, niezwiązanych ze sobą, choć tylko pozornie. Tokarczuk podjęła tematy na polu historycznym, jak i współczesnych, przykł. mumifikacji ciał. Czy ludzie będą w stanie zatrzymać swoje ciało, swoje jestestwo na zawsze?

Kierunek – Praga Południe

Reklama

Kiedyś mężczyźni dyskryminowali kobiety himalaistki | Eliza Kubarska

Eliza Kubarska – reżyserka filmu „Wanda Rutkiewicz. Ostatnia wyprawa” jest dzisiaj naszą gościnią. W rozmowie z naszą redaktorką Alicją Pruszyńska opowie nam o tworzeniu filmu, a także przybliży historię himalaistki, pierwszej kobiety świata i pierwszej osoby z Polski na najwyższych szczytach ziemi.

Każdy może ADOPTOWAĆ! | Justyna Janiszewska

Czy adopcja psiaka ze schroniska i nowego właściciela zawsze musi być jak „perfect match”? Dziś przyjrzymy się pracy schroniska dla zwierząt oraz dowiemy się, jak możemy je wspierać. Naszym gościem jest Justyna Janiszewska ze Schroniska dla Zwierząt “Na Paluchu”.