Cztery Rośliny, które ukoją nerwy

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Nagietek. W kosmetyce stosowany i ceniony za właściwości antybakteryjne i lecznicze. Stosowany jest także w leczeniu z przewlekłego stresu. Nagietek polecany jest w postaci olejku do kąpieli. Jest skuteczny w odprężaniu, zwalnianiu tętna serca oraz obniżaniu ciśnienia krwi, który często jest skutkiem przewlekłego stresu. Warto dodawać olejek z nagietka do codziennej kapieli, co dodatkowo wygładzi skórę.

Dziurawiec jest skuteczny w regulowaniu emocji. Ma także właściwości antydepresyjne. Polecany do stosowania w formie naparów czy herbat. Skutkiem ubocznym jego stosowania jest wzmożona wrażliwość organizmu na światło.

Melisa. Popularna roślina o właściwościach uspokajających. Działa kojąco i reguluje problemy ze snem spowodowane przewlekłym stresem. Polecana w formie herbat.

Werbena. Cudownie aromatyczna roślina o cytrynowym zapachu pomaga w stanach silnego napięcia i stresu. Ma właściwości relaksujące, uspokajające i rozluźniające. Wspomaga w problemach z bezsennością. Polecana do stosowania w formie dodatku do gorącej kąpieli oraz herbat.

Pamiętaj o zbilansowanej diecie, która wpływa na stan psychofizyczny.
Jedz pomarańcze, grejpfruty, winogrona, paprykę i kapustę, bogate w witaminę C, żelazo i cynk, które korzystnie wpływają na układ nerwowy jak i te bogate w magnez: fasola, orzechy, szpinak, banany, kasza gryczana, ciemne pieczywo, kakao i czekolada.

Jagoda Fabicka

Reklama