Bieganie czy Sex?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Lubicie te aktywności? Poruxxać się troszkę? Lekarze apelują. Żony i mężowie żądają. Kochanki kuszą, a konkubenci przymuszają. Wszystko w imię zdrowia.

Biorę dziś na warsztat, dwie bardzo ludzkie operacje. Bieganie i piepszenie. Obie bardzo ludzkie. Ta pierwsza dziś święci triumfy, a druga to już zależy. Gotowi na dogłębną analizę? 3,2,1 start rakiety, zaczynamy. Nasi kochani lekarze, którzy czuwają nad naszym zdrowiem grzmią. Tylko ruch może uratować świat. Nieistotne, czy przerzucając wasze ciała na łóżeczku, pocąc się na fitnessowej bieżni czy miejskim parku. Popatrzcie na mądrych starożytnych robili te rzeczy na potęgę i stworzyli najwspanialsze cywilizacje. Coś w tym jest.

Gdzie to robić?

Przede wszystkim zadbajcie o higienę. Nie mówię tu o myciu pupska. Raczej o nastroju. Tak, romantyczny jestem, więc też się wam udzieli. Bieganie, wiem że wygodnie zaraz po wyjściu z bloku, o przepraszam apartamentu i dzida. Prrrrrr… chyba, że ekstazą jest dla was wąchanie niedopalonego diesela z wyciętym DPF. Żeby nie było, różne są perwersje – nie mam nic do waszej. Jednak, niczym lekarz z reklamy Paracetamolu z wąsem i krawacie, zalecam las, względnie drogę przez podmiejskie pola. Nie czytajcie ulotki. A seksik? Chyba nie na wersalce po babci, lub łóżku z IKEA? Powiedzcie jeszcze, że przy tych romantycznych świeczkach, jak je tam zwą – tealight – tak te nadają się najwyżej do podgrzania herbaty. Nic więcej. Wrócicie do młodości, auto zaparkowane, ale nie w całkowitej ciemności – żeby było wiecie trochę widać ciała. Przecież latarką tam nie poświecicie. Latem można pożyczyć cudzą łódkę wiosłową – poczuć się jak nasz polski Bonnie and Clyde w niegroźnym wydaniu. Tylko zwróćcie łajbę bez gaciochów.

W jakim stroju?

Dawid Podsiadło sobie śpiewa „Przez chwilę byłem królem w mieście, wybrałem na siłownię strój”. Potem jest już tylko smutnej. Ale, żeby wam mordki układały się w bananka, weźcie bezpłatną radę od starego leśnego dziada – biegacza. Odpuście sobie te wszystkie niby oddychające markowe szmaty z outletów, chyba że lubcie sobie postać w korkach dojazdowych hodując pryszcze na dupie. Ma być ciepło i w bawełnie. Mały się nie zaziębi i będzie sprawny, o czym za chwilę.  Żadne białe adidaski. Skoro jak mówi klasyczka, że w zimie jest zimno, to w lesie podobnie. Śliskie liście i korzenie, w których czasem trzeba zaryć twarzą. Teraz będzie przyjemniej. Strój igraszkowy. Ach, jak żałuję że to nie jest tekst z lokowaniem produktu. Ale szukajcie, a znajdziecie – jak mówi ciocia google. Był taki zespół Pidżama Porno – właściwie na pozór dwa przeciwstawne wyrazy, ale potraktujcie je jako wskazówkę. Możecie być pielęgniarkami szczepiącymi 10 dawką na covid19, policjantami z nieoznakowanego radiowozu, czy niegrzeczną Britney Spears, która jęczy w teledysku Baby, one more time. Właśnie, szczególnie panowie – będziecie mogli NIE RAZ. Ehhh.

Piepszenie to zdrowie, wybór należy do Ciebie.

Często słyszymy nie ruszam się bo nie mam czasu. Bólszit. Tylko popatrzcie. Mamy czas na mycie  naszych pojazdów w myjniach24 przy temperaturze zera stopni. Co za durna robota. Na modły w galeriach handlowych do telewizorów na raty, które na głównym ołtarzu salonów w waszych domach, są przyczyną zawałów, udarów i niesprawnych siusiaków. Dacie spokój z tym kolejnym awansem w korpo. Jak projekt nie wyjdzie, to was wyrzucą na śmietnik współpracy. Nawet jak się uda, to dziewczyna sobie znajdzie innego, pewnie bez mieszkania w pasie nadmorskim, może na wynajmie koło Szadółek. Ale ze sprawnym interesem między nogami, a co ważniejsze zdrową głową.  A bieganie? Zróbcie mały test. Wcale nie musicie poświęcić wieczornego Netflixa. Wiem, że się nie chce, ale jak się zatracicie i zziajacie na początku w takim marszo-biegu to jak wrócicie będzie siła na i 2 sezony po rząd. Oczywiście też na uszczęśliwienie siebie i partnera czy partnerki. Po sporcie się CHCE.

Dobra idę za własną radą. Dzień dobry, albo dobranoc😉

Reklama