Wiosna, ach to ty! – Gdzie wyjść, co robić i zobaczyć w stolicy?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Choć pogoda cały czas jest kapryśna – temperatura powoli rośnie, a słońce coraz chętniej wychodzi zza chmur. Razem ze słońcem wychodzę ja – reaktywować swoje życie. Wieczorami temperatura sięga poniżej 10 stopni – ludziom to nie przeszkadza – na Bulwarach wiślanych pierwsi śmiałkowie grają już we flanki, a imprezowy Nowy Świat zagęszcza się niemiłosiernie. Gdzie się kierować, żeby wejść w ten wiosenny stan?

Targ Śniadaniowy Żoliborz/Mokotów

To już 10 rok, kiedy na Żoliborzu/Mokotowie można zjeść smaczne śniadanie na targu, w otoczeniu zieleni. Czego można się spodziewać? Weekendów tematycznych, atrakcji kulinarnych czy rękodzieła. Idealne moment na rozłożenie koca na trawie, zebranie przyjaciół i piknik bez konieczności pichcenia samemu!

Pierwsze Nadwiślańskie Silent Disco

Pierwsza w tym sezonie cicha impreza. Na szczęście tylko pozornie cicha, bo każdy/a z uczestników/uczestniczek będzie miał/a słuchawki z trzema kanałami muzycznymi (do wyboru), dzięki temu wydarzenie można zrobić w niemal każdym miejscu i nie martwić się o ciszę nocną. Najczęściej Silent Disco pojawia się w sezonie wiosenno-letnim i dzieje się (jak w tym przypadku) w outdoorze.

Noc Muzeów

Jak co roku w maju, muzea i galerie sztuki stoją otworem (otworem darmowym) od godziny 18.00 do…cóż, nocy. Co roku do listy miejsc, biorących udział w wydarzeniu dochodzą nowe. Plan jest konieczny, ponieważ w kolejkach trzeba niekiedy stać godzinami.

BookFest&Vinyl Festival

Książki i winyle – dodatkowo z antykwariatu, dzięki czemu zapewniamy obieg przedmiotów w społeczeństwie, zamiast się ich pozbywać. Co więcej, podczas takich festiwali często można znaleźć (choćby najgłębiej “schowaną”) perełkę, która codziennie będzie nam umilała widok na półkę z książkami lub pomagała w muzycznej pobudce. Wszystko to w Hali Gwardii.

WOW Wine Fest

Będzie wino, sommelierzy i porządna dawka edukacji i przekąsek. Start 14 maja o godzinie 11.00. Jeżeli o winie wiecie tylko trochę i chcecie poznać więcej tajników, stojących za pysznym trunkiem lub po prostu spędzić przyjemnie czas – wpadajcie do Elektrowni Powiśle zjeść, wypić, potańczyć i zaczerpnąć wiedzy.

Reklama