Plener time! Gdzie się udać na kino pod chmurką #Warszawa

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

To już ten czas, kiedy niebo się otwiera na miłośników pleneru. Niezależnie czy to Śródmieście, czy Ursus, czy Wola. Co fajnego się zapowiada? Oto kilka naszych proppzycji.

Przeżyć, 23.06, Komuna Warszawa

Amin postanowił po raz pierwszy opowiedzieć swoją historię. Mężczyzna przychodzi do swojego wieloletniego przyjaciela i niczym u psychiatry otwiera każde drzwi, które przez lata zdążył pozamykać. Nikt, nawet jego partner nie zna prawdy. Kładzie się na podłożu, bierze głęboki wdech i rozpoczyna. “Flee” jest emocjonalną podróżą w niepoznane wszystkim rejony. Wykręca widza z każdej możliwej strony przez 90 minut i trzyma za gardło długo później.

“Noc na Ziemi”, 5.07, pl. Defilad

Ta sama noc, ten sam rodzaj okoliczności – bohaterowie i wydarzenia – kompletnie różne. Podczas jednej nocy na kilku różnych kontynentach rozgrywają się osobliwe historie. W roli głównego przewoźnika – taksówka. W trakcie przejazdu, pomiędzy osobami dochodzi do zwierzeń, obnażenia prawd lub usilnie wpajanych porad. Jest to 7 film reżysera z bujną siwizną, czyli Jima Jarmusha. Szczególnie polecany dla wielbicieli kina psychologicznego przypadku.

“Sound of metal”, 6.07, Lolek grill&bar

Nagrodzona Oscarem opowieść o miłości do dźwięku oraz utracie. Rubin i Lou są w trakcie trasy koncertowej po Stanach Zjednoczonych. Pewnego razu, zupełnie niespodziewanie, Ruben słyszy dzwonienie w uszach, po którym następuje cisza. Czy z ciszy można utkać dźwięk? Muzyk trafia do ośrodka dla głuchoniemych i spotyka ekscentryka Joe. W co przerodzi się konfrontacja z nowym sobą?

“Fenomeny”, 19.07, pl. Defilad

Mistrz kina grozy, Dario Argento zagości w lipcu pod Pałacem Nauki i Kultury. Na wielkim ekranie zostanie wyświetlony film, który pojawił się w połowie lat 80. Zarys fabuły przypomina kultową “Suspirię” – Jennifer, córka popularnego aktora przyjeżdża do szkoły z internatem. Dziewczyna już pierwszej nocy zostaje poinformowana, że w placówce grasuje morderca. Okazuje się, że Jenny ma jednak niezwykłą moc – potrafi panować nad owadami. W jaki sposób przyda się jej zaskakująca umiejętność?

“Na rauszu”, 21.07, Park im. Edwarda Szymańskiego

Tegoroczny laureat polskich Orłów oraz Oscara z  Madsem Mikkelsenem w roli pijącego nauczyciela. Jeżeli jeszcze nie miałeś okazji zobaczyć, 21 lipca na wielkim ekranie pleneru pojawi się historia eksperymentu przyjaciół, którzy chcieli podkręcić swoje życie. Czy można utrzymać codziennie stały i niewielki poziom procentów bez większych konsekwencji?

Reklama