Co zrobić, żeby nie ukisić się latem w mieszkaniu?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Co zrobić, kiedy za oknem i przed oknem temperatura sięga 34 stopi Celsjusza, wiatrak z każdym kolejnym obrotem mieli to samo duszne powietrze, a Ty nadal masz deadline’y, ale przede wszystkim, pragniesz nadal żyć? Jest na to kilka sposobów. Oto krótki poradnik, jak znaleźć swoje miejsce w betonozie.

  1. Przenieś się do parku

Dlaczego do parku? Otaczasz się dookoła cieniem drzew, słyszysz śpiew ptaków, szeleszczące na wietrze liście i lekki, przyjemny powiew wiatru. Temperatura od razu nie tylko wydaje się przyjemniejsza, jest przyjemniejsza. Zieleń potrafi ją obniżyć odczuwalną temperaturę o kilka stopni. Idealne miejsce do czytania lub opracowywania biznesplanu.

2. Skocz nad jeziorko

Dzięki obecności wody, dookoła będzie wietrzniej, a Ty w każdej możliwej minucie możesz wejść do jeziora i się ochłodzić. Ba! Wystarczy nawet wyjście nad miejską rzekę, typu Wisła czy Odra, żeby poczuć oddech stał się lżejszy. Przestrzenie około rzeczne stają się centrami spotkań, dlatego przy okazji masz dostęp do pysznych lemoniad, lodów rzemieślniczych czy mrożonych kaw i herbat.

3. Poszukaj ultra nowoczesnych kompleksów biznesowych

Dziś deweloperzy nie tylko mają obowiązek dostosować część eksploatowanej powierzchni na teren czynny biologicznie. W nowoczesnych kompleksach znajduje się również chodnik antysmogowy i outdoorowa przestrzeń coworkingowa. To zdecydowanie najlepsza opcja, jeżeli musisz oddać się pracy. Do plusów możemy zaliczyć kawiarnię tuż obok – w takich miejscach zawsze się jakaś znajdzie.

4. A może po prostu przestrzeni coworkingowej?

Wygodne fotele, możliwość nalania sobie ultra zimnej wody, dorzucenia plasterka cytryny i przy okazji krótkiego chit-chatu z osobą, która w tym samym momencie podeszła po napój. No i przede wszystkim – KLIMATYZACJA (uważaj tylko, żeby się nie przeziębić). W takich warunkach zdecydowanie można pracować.

Fakt faktem, najlepiej byłoby wyjechać, ale dopóki nie masz takiej możliwości, znajdź sposób na miejski spokój.

Reklama