“Poznaj samotne Ukrainki” – reklama zakazana z uwagi na wojnę

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Biedne i samotne Ukrainki – taki wydźwięk miała reklama niektórych portali randkowych. Teraz została uznana za niestosowną.

“Ukranki. Poznaj tysiące samotnych kobiet z Ukrainy. Zapomnij o samotności. Pozwól sobie na szczęście” – dokładnie tak wyglądała jedna z trzech reklam, wypuszczonych w maju na stronach cypryjskich portalów randkowych.

Promocja tej formy ukazała się niedługo po apelacji rządu o pomoc ukraińskim uchodźcom w znalezieniu mieszkania. Na reklamach ukazane były skąpo ubrane kobiety, co oczywiście miało przyciągać uwagę odbiorców. Pomysłodawcy tłumaczyli, że modelki ubrane wyzywająco oraz nawiązanie do ich trudnej sytuacji, która mogła generować pokłady samotności w efekcie miało sprawić, że staną się atrakcyjniejsze i bardziej pociągające. Sprawa została zgłoszona do The Advertising Standards Authority.

Agencja stwierdziła, że zdjęcia, ubranych w obcisłe ubrania miały podniecać odbiorów. W międzyczasie. Dorset Echo, portal, na którym pojawiła się reklama przekonywało, że nie dostrzega tam nawiązania do wojny w Ukrainie, a tym bardziej – treści obraźliwych dla Ukrainek.

Źródło https://bit.ly/3PkG9ZG