“Arizona byłaby zrujnowana bez taniej, więziennej siły roboczej”

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

David Shinn, dyrektor Departamentu Więziennictwa w Arizonie krytykuje rząd za płacenie za 200 pustych łóżek w prywatnym więzieniu. “Nie możemy wspierać takiego poziomu działalności bez naszych partnerów”.

Aktualnie prywatne więzienie płaci za łóżka, nawet, jeżeli są puste. Stan podpisał umowę z The GOE Group, w celu prowadzenia placówki w Florence West, czyli miejscu o jak najmniejszym rygorze, które zatrudniałoby minimum strażników przy 750 więźniach. Stan więźniów na 13 lipca wyniósł 457.

W Arizonie każdy więzień zobligowany jest do pracy w pełnym wymiarze godzin, za wyjątkiem osób, których zdrowie jest w niepozwalającym na to stanie. Niektórzy z nich zarabiają jedynie 10 centów za godzinę pracy. Taki raport zdał Shinn Senatorowi Davidowi Gowanowi.

“Departament zajmuje się czymś więcej niż więzieniem ludzi (…). Gdybyś miał usunąć tych ludzi, wszystko zawaliłoby się w wielu Twoich okręgach, dla Twoich wyborców” – powiedział dyrektor Departamentu Więziennictwa w Arizonie w sprzeciwie do finansowania pustych miejsc, które miałyby czekać na więźniów. 

Po dokładnym researchu, Shinn potwierdził, że aktualnie w Arizonie jest ponad 5 tysięcy pustych łóżek. “Nie martwię się o firmy, zarządzające prywatnymi placówkami, martwię się o społeczność, która płaci podatki” – podsumował Shinn.

Źródło https://eu.azcentral.com/story/news/local/arizona/2022/07/14/arizona-cities-would-collapse-without-prison-labor/