Transkobieta wyrzucona z więzienia dla kobiet po zapłodnieniu dwóch więźniarek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

W zakładzie karnym dla kobiet w New Jersey Demi Minor, 27-letnia zapłodniła dwie inne więźniarki. Postanowiono przetransportować ją do innej placówki.

Minor była skazana na 30 lat pozbawienia wolności za zabójstwo. W ostanim miesiącu została przeniesiona z przeznaczonej dla kobiet placówki Edna Mahan Correctional w Clinton do Garden State Youth Correctional Facility, ośrodka dla młodych przestępców z powodu zapłodnienia dwóch więźniarek.

W 2021 roku, New Jersey dozwoliło przydzielanie więźniów na podstawie ich identyfikacji płciowych. W przypadku Demi zarządzono jednak transfer. W tym momencie Minor jest jedyną kobietą, przebywającą w więzieniu stanowym Departamentu Korekcji w New Jersey.

Przestępczyni wyznała, że podczas transferu została pobita przez funkcjonariuszy. NJDOC odmówiło komentarza. Jednocześnie, władze Departamenu dodały, że nie ma w nim miejsca na tolerancję przemocy, a bezpieczeństwo więźniów i strażników jest postawione na pierwszym miejscu.  

Źródło https://www.foxnews.com/us/nj-transgender-woman-transferred-womens-only-prison-impregnating-two-inmates-report-says