Po wielu latach nieobecności na Warmię i Mazury powraca impreza mistrzowska w ujeżdżeniu 

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Już 3 września jeźdzcy z województwa warmińsko-mazurskiego zmierzą się w najważniejszej dla siebie imprezie sezonu. Mowa oczywiście o Mistrzostwach Warmii i Mazur w Ujeżdżeniu. Zawody odbędą się w Klubie Jeździeckim Stajnia Szyldak który znajduję się w bliskiej odległości Ostródy i Olsztyna. Wybór miejsca był nieprzypadkowy gdyż Stajnia Szyldak znajduję się w bezpośrednim sąsiedztwie drogi ekspresowej S7 oraz S51. To fantastyczne skomunikowanie pozwoli wszystkim zawodnikom na komfortowy dojazd na miejsce mistrzostw. 

Zawody zostały podzielone na kategorie wiekowe uczestników. Najmłodszą grupą są dzieci w wieku 8-12 lat, inaczej młodzicy którzy startować będą na kucach. Kolejna grupa to juniorzy młodsi w wieku 12-15 i tu przepisy przewidują rywalizację zarówno na kucach jak i dużych koniach. Ostatnią grupą dziecięcą są juniorzy w wieku 16-18 lat. Starty dorosłych przewidziane są w kategorii Senior. Stopień trudności wykonywanych elementów konkursowych wzrasta wraz z wiekiem uczestników. 

Mistrzostwa sędziować będzie bardzo doświadczony skład w osobach Pani Beaty Libery (sędzia główny) oraz Pani Patrycji Modlińskiej. Nad dobrostanem koni i przestrzeganiem przepisów czuwać będzie Komisarz Pani Magdalena Jarmuła.

Organizatorami Mistrzostw są : Warmińsko-Mazurski Związek Jeździecki, Klub Jeździecki Stajnia Szyldak oraz Masuria Sport Horses.

Stajnia Szyldak od lat zaangażowana jest mocno w działalność i promowanie jeździectwa dziecięcego. Masuria Sport Horses od 4 lat prężnie działa na rzecz rozwoju ujeżdżenia na Warmii i Mazurach

Anita Ranuszkiewicz

Reklama

Menel Kultury

Czasem wypada zastanowić się nad początkiem. Nad tą pierwszą chwilą,