Big Festivalowski – Warsztaty i Pierwsze w Polsce Muzeum Memów

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Po obu stronach kamery – warsztaty dla miłośników filmu by BiG Festivalowski

Aktorstwo? Improwizacja? Komedio-pisanie? A może wolisz stać po drugiej stronie kamery – poznać technikę kręcenia mastershotów lub dowiedzieć się na czym polega współczesny montaż? W ramach nowego płockiego festiwalu przygotowaliśmy dla Was Big propozycję warsztatów filmowych w cenie karnetu na festiwal!

Warsztaty komedio-pisarskie poprowadzi Cezary Jurkiewicz, pierwszy stand-uper nurtu kontrkulturowego w Polsce. Będą to zajęcia, na których poznasz podstawowe struktury komediowe z dziedziny monologów komediowych i skeczy.

Warsztaty Aktorskie, poruszające zagadnienia w temacie szkoły aktorskiej oraz drogi do rozpoczęcia tego zawodu. Swoim warsztatem i technikami podzielą się aktorzy młodego pokolenia: Ina Sobala, Joanna Kuberska, Tomasz Włosok i Kamil Szeptycki

Warsztaty Filmowe, tematem których będzie jeden z najszlachetniejszych, najbardziej efektownych i jednocześnie najtrudniejszych zabiegów filmowych MASTERSHOT. Wprowadzą Was Kordian Kądziela, twórcą filmów krótkometrażowych, reżyserem nagrodzonym na festiwalach w kraju i za granicą oraz Mateuszem Pastewką, doświadczonym operatorem filmowym.

Podstawy Improwizacji Komediowej, gdzie dowiesz się, dlaczego sztuka improwizacji to fundament każdej dobrej komedii, poprowadzi Agnieszka Matan, komiczka, improwizatorka, scenarzystka oraz trenerka improwizacji ze Szkoły Impro w Warszawie

Masterclass ze sztuki współczesnego montażu, poprowadzi Przemysław Chruścielewski. Należący do amerykańskiej Akademii Filmowej, twórca nominowanego do Oskara “Bożego Ciała”, “Ostatniej rodziny” i głośnego serialu “Król” przedstawi audytorium niewidzialną sztukę budowania narracji.

Warsztatowy rozkład jazdy

Piątek, 19.08.2022 KOMEDIO-PISARSTWO
Prowadzący: Cezary Jurkiewicz
Gdzie: LO im. Stanisława Małachowskiego Kiedy: 13:30-15:30

WARSZTATY AKTORSKIE

Prowadzący: Joanna Kuberska, Ina Sobala, Kamil Szeptycki, Tomasz Włosok Gdzie: LO im. Stanisława Małachowskiego
Kiedy: 13:30-15:30

WARSZTATY FILMOWE: MASTERSHOT

Prowadzący: Kordian Kądziela i Mateusz Pastewka; Gdzie: LO im. Stanisława Małachowskiego
Kiedy: 13:30-15:30

Sobota, 20.08.2022:

WARSZTATY FILMOWE: MASTERSHOT Prowadzący: Kordian Kądziela i Mateusz Pastewka Gdzie: LO im. Stanisława Małachowskiego
Kiedy: 15:00-17:00

WARSZTATY AKTORSKIE

Prowadzący: Joanna Kuberska, Ina Sobala, Kamil Szeptycki, Tomasz Włosok Gdzie: LO im. Stanisława Małachowskiego
Kiedy: 15:00-17:00

MASTERCLASS ze sztuki współczesnego montażu

Prowadzący: Przemysław Chruścielewski;
 Gdzie: Kino Przedwiośnie
Kiedy: 16:00-17:30

WARSZTATY ASTROFIZYCZNE: Prawda i Fałsz w filmach Science Fiction

Prowadzący: Piotrek Kosek
 Gdzie: Kino Przedwiośnie Kiedy: 21:30 – 23:00

Niedziela, 21.08.2022:
WARSZTATY FILMOWE: MASTERSHOT Prowadzący: Kordian Kądziela i Mateusz Pastewka; Gdzie: LO im. Stanisława Małachowskiego
Kiedy: 15:00-17:00

PODSTAWY IMPROWIZACJI KOMEDIOWEJ

Prowadząca: Agnieszka Matan;
Gdzie: LO im. Stanisława Małachowskiego
Kiedy: 16:00-18:00

!! UWAGA! Aby wziąć udział w warsztatach, należy przy wejściu okazać karnet. Pierwszeństwo będą miały osoby zapisane wcześniej drogą mailową: warsztaty@bigfestivalowski.com

Wejście na warsztaty do nabycia w cenie karnetów na goingapp: bigfestivalowski.com/bilety

Link do wydarzenia:

https://fb.me/e/1zxijPmTq

OTWIERAMY PIERWSZE W EUROPIE MUZEUM MEMÓW

Muzeum Memów by BiG Festivalowski to całkiem poważna galeria treści niepoważnych, której uroczyste otwarcie nastąpi 19 sierpnia 2022 roku o 12:00 w samo południe w podziemiach Kina Przedwiośnie w Płocku. Goście wystawy będą mogli skorzystać z szatni i toalety oraz nacieszyć oczy obszerną kolekcją specjalnie wyselekcjonowanych memów podzielonych na kategorie według gatunków i czasu powstania. Nie zabraknie merytorycznego podejścia, różnorodności, jakościowych wydruków wielkoformatowych ani papieru. 850m2 powierzchni muzealnej będzie dobrze wentylowane i porządnie oświetlone dla zapewnienia zwiedzającym maksymalnego komfortu oraz bezpieczeństwa. Organizatorzy gwarantują wyśrubowany poziom żartu, wyraźnie oznaczone wyjścia ewakuacyjne i czytelny rozkład pomieszczeń oraz słowne zadośćuczynienie za zagubione na terenie Muzeum rzeczy i przedmioty.

Charakter wystawy jest multimedialny, co będzie zaproszeniem dla gości do wchodzenia w interakcje z przestrzenią galeryjną, np. będzie folia bąbelkowa, co warto docenić, bo zwykle jej nie ma. W ramach Big Festivalowskiego po Muzeum Memów organizowane będą oprowadzania kuratorskie, dzięki którym można będzie pogłębić swoją wiedzę i mieć co opowiadać rodzinie i znajomym. Każdy uczestnik będzie mógł zwieńczyć swoją wizytę zdjęciem pamiątkowym i uściśnięciem czyjejś dłoni. Z wystawy każdy z pewnością wyjdzie bogatszy o ciekawe doświadczenia oraz cenę biletu, ponieważ w trakcie trwania Big Festivalowskiego wydarzenie będzie całkowicie darmowe.

Po festiwalu Muzeum Memów czynne będzie jeszcze przez kolejne trzy miesiące, co będzie gratką dla tych, którzy nie zdążyli zobaczyć ekspozycji, oraz dla tych, którzy zapomnieli odebrać czegoś z szatni.

Partnerzy Muzeum Memów: Mazowiecki Urząd Marszałkowski, Muzeum Mazowieckie w Płocku

Patroni Medialni: Radio Eska Płock, Miasto żyje, RDC Płock, Anywhere.pl, Radio Kampus, WP, Comedy Central, Canal+ online, BBC online

——————————

Fanpage

Instagram

www.bigfestivalowski.com

Reklama