Chcesz się przebranżowić – zobacz jakie możliwości daje grafika i animacja 3D!

Nasze magazyny
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Czasy, w których przez całe życie wykonywało się jeden, ten sam zawód powoli odchodzą w zapomnienie. Dzisiejszy rynek pracy wymaga elastyczności i pomysłu na swoją karierę. Dlatego tak powszechnym zjawiskiem jest zmiana zawodu. Zobacz, jakie propozycje ma dla Ciebie Drimagine i znajdź satysfakcjonującą pracę w branży kreatywnej!

Czujesz, że chcesz coś zmienić w swoim życiu zawodowym? Od zawsze ciągnęło Cię do tworzenia własnych, ciekawych wizualnie postaci i światów? A może masz już jakieś doświadczenia w tej materii i szukasz możliwości rozwoju? Drimagine – szkoła animacji komputerowej może być odpowiedzią na twoje potrzeby! To nie tylko skondensowana dawka wiedzy, ale przede wszystkim praktyka pod okiem doświadczonych i znających trendy wykładowców. Co jeszcze wyróżnia Drimagine?

Animacja komputerowa na WSB-NLU?

Drimagine to szkoła, która powstała z inicjatywy Wyższej Szkoły Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu. Ta uczelnia zdecydowanie wyróżnia się na rynku edukacyjnym w Polsce – przede wszystkim stosunkiem do studenta! WSB-NLU szanuje Twój czas, nie ma tutaj mowy o przedmiotach „zapychaczach”, czy zbędnego teoretyzowania. Na studiach podyplomowych i kursach specjalistycznych oferowanych przez tę szkołę zdobędziesz więc nie tylko wiedzę, ale także praktyczne umiejętności. Warto zajrzeć na stronę i poznać wykładowców, którzy prowadzą różne przedmioty. Dostępne są także prace stworzone przez uczniów, dzięki temu możesz zobaczyć, czego nauczysz się podczas kursu. Drimagine to zdecydowanie więcej, niż tradycyjna grafika komputerowa – pozwala zdobyć umiejętności szczególnie poszukiwane na rynku pracy.

Studia podyplomowe albo moduły specjalistyczne

Animacja komputerowa na WSB-NLU to studia podyplomowe, które trwają dwa semestry. Dyplom studiów wyższych nie jest konieczny, aby rozpocząć naukę – Drimagine pozwala także na ukończenie rocznego kursu obejmującego najaktualniejsze zagadnienia z dziedziny animacji komputerowej. Jeśli jednak szukasz czegoś krótszego, to dostępne są także trwające jeden semestr moduły specjalistyczne. Te kursy obejmują zagadnienia takie jak:

  • Animacja 3D,
  • Rendering/ Compositing,
  • Rendering/ Texturing,
  • Dynamika i symulacje,
  • VFX,
  • Modelowanie/ Sculpting 3D,
  • Sculpting,
  • Realizacja obrazu,
  • Kolor/Korekcja,
  • Game Development.

Wśród kursów można znaleźć zarówno te, realizujące poziom podstawowy, średniozaawansowany, jak i specjalistyczny.

Nauka on-line dla pracujących

Jedną z największych zalet, jakie niesie ze sobą studiowanie w Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu jest możliwość uczestniczenia we wszystkich kursach w trybie on-line. Dzięki temu na naukę poświęcasz tylko tyle czasu, ile zajmują zajęcia i opanowanie materiału. Nie musisz marnować cennych godzin na dojazdy i oczekiwanie. Można więc uznać, że Drimagine to idealna propozycja dla osób, które chcą się przebranżowić – nie muszą podporządkowywać swojej pracy zarobkowej studiowaniu. Warto spróbować zmienić swój zawód bez ryzyka utraty źródła dochodu. Taki model nauki będzie też świetnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy z różnych przyczyn nie mogą lub nie chcą uczestniczyć w zajęciach stacjonarnych.

Animacja i grafika – zawody przyszłości?

Specjaliści z zakresu animacji komputerowej i grafiki 3D są obecnie bardzo poszukiwani. Ciekawym rynkiem pracy jest tworzenie gier komputerowych. Dzięki temu można łączyć pracę z kilkoma pasjami naraz. W przemyśle gamingowym można obserwować bardzo dynamiczny wzrost, który na pewno nie skończy się w przewidywalnej przyszłości. Specjaliści są również potrzebni w różnych firmach np. do tworzenia materiałów reklamowych oraz wizualizacji dla klientów. Istotną częścią rynku jest także praca w branży filmowej np. podczas postprodukcji, montażu i tworzenia efektów specjalnych.

Ile można zarobić w tej branży?

Uzdolnieni specjaliści mogą liczyć na bardzo dobre warunki zatrudnienia. Pracę na takich stanowiskach oferuje wiele polskich firm. Oczywiście zarobki zależne są od umiejętności, kwalifikacji, a także różnych innych czynników. Jednak wśród ogłoszeń nie trudno jest znaleźć takie, które oferują wynagrodzenie na poziomie kilkunastu tysięcy złotych i wyższe. Ze względu na fakt, że jest to zawód, który można wykonywać zdalnie, odległość nie będzie stanowiła problemu dla osób, które chcą pracować dla zagranicznych pracodawców. Szczególnie że wiąże się to zwykle z dużo lepszymi warunkami finansowymi.

Satysfakcjonująca praca

Praca kreatywna, choć często okupiona sporym wysiłkiem, jest też źródłem ogromnej satysfakcji. Pozwala na artystyczną ekspresję i zaspokojenie potrzeb estetycznych. Jest to także bardzo wygodna forma zarobkowania. Ze względu na ułatwienia w postaci pracy zdalnej, możesz zamieszkać w niemal dowolnym miejscu na świecie, lub stale podróżować. Wystarczy jedynie dostęp do potrzebnego Ci sprzętu i internetu. Dlatego tak wiele osób preferuje tę formę zatrudnienia. Taka praca wiąże się też z ciągłym rozwojem i zdobywaniem nowych umiejętności.

Reklama