Kino Polska partnerem studia Anywhere TV podczas 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Kanał Kino Polska – Partner Główny i Sponsor Nagrody Publiczności 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni – został partnerem mobilnego studia telewizyjnego Anywhere TV, które będzie działało w trakcie tegorocznego święta polskich filmów.

Mobilne studio telewizyjne Anywhere TV już od kilku jest obecne na terenie Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni goszcząc znakomitych przedstawicieli polskiego filmu. W tym roku partnerem studia będzie kanał Kino Polska, który od lat emituje kultowe polskie filmy i seriale.

Podczas tegorocznej edycji festiwalu gośćmi Kino Polska w studiu Anywhere TV będą m.in. aktor Borys Szyc, który opowie o swoim udziale w filmie Ryfka, producent filmowy i jednocześnie producent Ryfki Kuba Kosma (m.in. Wszystkie nasze strachy), który opowie nie tylko o swoim najnowszym filmie, ale też o warunkach pracy producentów w Polsce, dyrektor artystyczny festiwalu; Tomasz Kolankiewicz, który podzieli się wrażeniami nt. poziomu tegorocznych filmów; Bogusław Kisielewski, prezes Grupy Kino Polska, nadawcy kanału Kino Polska, który zdradzi kulisy zaangażowaniu firmy w koprodukcje filmów oraz promocję polskiej kinematografii, a także Małgorzata Łupina, Dyrektor Programowa i ds. Produkcji Telewizyjnej Grupy Kino Polska, od której dowiemy się więcej nt. zaangażowania firmy w produkcję filmów i seriali.

 – Naszą coroczną aktywność na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w roli Sponsora Nagrody Publiczności w tym roku poszerzamy nie tylko o status Partnera Głównego Festiwalu, ale również o rolę partnera mobilnego studia telewizyjnego Anywhere TV. Od dawna promujemy polską kinematografię, a od kilku lat prężnie działamy również na rynku koprodukcji filmowej, dlatego chcielibyśmy o tym opowiedzieć gościom Festiwalu – mówi Patrycja Gałązka, Dyrektor Marketingu i ds. Rozwoju Biznesu w Grupie Kino Polska.

Kino Polska to dla nas idealny partner. Jestem dumny, że mogę współpracować z marką tak zasłużoną dla rozwoju polskiej kinematografii. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni jest do takiej współpracy idealnym miejscem – mówi Marcin Ranuszkiewicz, wydawca i producent w Anywhere TV.

Grupa Kino Polska, nadawca kanału Kino Polska, to m.in. koproducent dramatu Wszystkie nasze strachy Łukasza Rondudy – filmu, który otrzymał Złote Lwy na FPFF w Gdyni w 2021 roku – oraz koproducent filmu Ryfka (z udziałem Soni Szyc i Borysa Szyca), który będzie miał premierę w 2023 roku.

Informacje dodatkowe:

Kino Polska to telewizja poświęcona polskim filmom i serialom. Tutaj kultowe produkcje sąsiadują z filmowymi hitami ostatnich lat, zapewniając emocje widzom w każdym wieku. Stacja prezentuje również zagraniczne filmy i seriale powstałe z udziałem polskich twórców. Kanał Kino Polska jest dostępny w ofertach największych operatorów kablowych, cyfrowych platform satelitarnych i u wielu lokalnych dostawców.

Grupa Kino Polska to jedna z wiodących grup medialnych w Polsce, z sukcesem działająca również na rynkach międzynarodowych. Grupa zajmuje się dystrybucją i produkcją treści dla telewizji, na platformy VOD, do serwisów streamingowych oraz kin, a także sprzedażą licencji programowych. Jest również nadawcą tematycznych kanałów telewizyjnych, dystrybuowanych w naziemnej telewizji cyfrowej, w sieciach kablowych i na platformach satelitarnych. W portfolio Grupy znajdują się m.in. takie kanały telewizyjne, jak: Stopklatka, Zoom TV, Kino Polska, Kino Polska Muzyka, Kino TV, Gametoon i DIZI oraz kanały marki FilmBox.

Reklama

Menel Kultury

Czasem wypada zastanowić się nad początkiem. Nad tą pierwszą chwilą,