Kursy, które możesz zrobić online, jeśli tęsknisz za powrotami do szkoły

kurs_online

Wrzesień, czas powrotu do szkoły dla wielu uczniów i rodziców, a dla studentów ostatni miesiąc laby przed powrotem na uczelnie, dużej części nas kojarzy się teraz głównie z planowaniem garderoby na jesień, podsumowaniem lata i ostatnimi urlopowymi wyjazdami. Co jeśli część z nas z radością wróciłaby na uczelnię, albo chociaż planując kolejne kroki w karierze zawodowej, poszukuje kursów online? Jeśli lubisz się uczyć, zdobywać nową wiedzę, albo poszerzać kompetencje, które już masz, w tym artykule na pewno znajdziesz coś dla siebie. Oto miejsca w sieci, gdzie możesz douczyć się za darmo lub za opłatą nieprzekraczającą miesięcznego budżetu!

Coursera.org
https://www.coursera.org/ 

To chyba najbardziej znana platforma wśród aplikacji e-learningowych. Kursy dostępne online w różnych dziedzinach od literatury i sztuki po matematykę i biznes. Podczas kursów uczestniczymy w wykładach, mamy również do wykonania zadania. Część z nich trwa kilka tygodni, a część kilka miesięcy. Są również kursy językowe, ale większość z kursów tematycznych odbywa się w języku angielskim. Do wyboru mamy opcje bezpłatne oraz upgrade w postaci abonamentu lub zakupienia kursu. Dlaczego warto? Bogactwo kursów oraz różnorodność uniwersytetów otwiera nas na świat i światowej klasy szkolnictwo wyższe rodem z Harvardu.

Uniwersytety Otwarte
https://www.uo.uw.edu.pl/

 
Reklama

Polskie i zagraniczne uniwersytety mają w swojej ofercie kursy dedykowane dla osób, które nigdy nie studiowały albo chciałyby się dokształcić w konkretnych dziedzinach. Na Uniwersytecie Warszawskim możemy wziąć udział w kursach językowych oraz w kursach tematycznych, takich jak na przykład zagadnienia filozofii XX wieku czy kurs pisania, psychologia, czy nauki ścisłe. Zajęcia prowadzone są zarówno przez profesorów jak i absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego. Kursy z reguły trwają trzy miesiące, w zależności od obszaru tematycznego. Plusem jest to, że zajęcia odbywają się regularnie, tak jak na uczelni i uczestniczymy w nich online lub stacjonarnie. To dobry wybór dla wszystkich, którzy lubią się uczyć lub zmieniają kierunek swojej kariery zawodowej.

Warto sprawdzić też oferty innych uniwersytetów, np. SWPS oraz UAM. Za granicą na uwagę zasługuje oferta Harvard University, gdzie znajdziemy oferty kursów bezpłatnych i tych, których cena zaczyna się tylko od 30$.

Akademia PARP
https://www.parp.gov.pl/component/site/site/kursy-online

Bezpłatne kursy online Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w formie prezentacji i zadań, które wykonujemy dla siebie. Każdy z kursów kończy się certyfikatem, a obszary tematyczne dotyczą rozwoju osobistego, finansów czy prowadzenia biznesu. Poznamy teorię z zakresu zarządzania i psychologii, ale w multimedialnych prezentacjach jest też czas na pracę własną i autorefleksję. Plusem jest to, że kursy możemy realizować we własnym zakresie bez dostosowania się do terminów z góry narzuconych. Poziom kursów jest raczej podstawowy, więc będzie idealnym wyborem dla nowicjuszy z danych dziedzin i osób, które zastanawiają się, w jakich kierunkach powinni iść w swoim życiu zawodowym.

Copernicus Collage
https://pod.uj.edu.pl/kursy-copernicus-college

To platforma z wykładami online prowadzona przez Uniwersytet Jagielloński. Dostęp do platformy jest bezpłatny, a uczestnicy mają możliwość zapisania się na kursy i wykłady z dziedzin nauk ścisłych, humanistycznych i społecznych. Warto przyjrzeć się sekcji psychologii czy fizyki. Wiedza przekazywana na kursach opracowana jest według programów szkolnictwa wyższego z ubiegłych lat, a wykłady prowadzą profesorowie UJ oraz profesorowie innych uczelni, w tym zagranicznych. Oprócz dostępu do platformy mamy również dostęp do materiałów naukowych i podręczników. Część kursów i wykładów zakończona jest egzaminem.

Masterclass

https://www.masterclass.com/

Na liście nie mogło zabraknąć wykładów Masterclass, gdzie możemy wziąć udział w tych prowadzonych przez prawdziwych mistrzów. I tak nauczymy się tworzenia poezji z Amandą Gorman, sztuki filmowej od Martina Scorsese, albo pisania książek z Margaret Atwood. I to nie tylko z dziedzin sztuki, bo katalog wykładów jest bardzo szeroki. Dostęp do wszystkich kursów z platformy to 16$ za miesiąc. Każdy subskrybent ma też dostęp do nowych kursów, a wszystkie może pobierać i oglądać offline. Plusem jest możliwość wypróbowania platformy darmowo przez pierwszy miesiąc i możliwość zobaczenia zajawek wykładów bez rejestracji. To prawdziwa uczta dla tych, którzy chcą się uczyć od najlepszych!

Share this post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

PROPONOWANE