Instapolecajka #posłuchaj

instapolecajka_baner

30 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Podcastów. Nasze redaktorki postanowiły zatem przekształcić Instapolecajkę w małe słuchowisko i pokazać konta autorów, którzy tworzą ich ulubione podcasty. Zachęcamy do poczytania, oglądania, a na koniec – co oczywiste – do posłuchania!

Sznurowadła Myśli

Świetny podcast o świadomym życiu, psychologii i kulturze prowadzony przez Kamę Wojtkiewicz, która do swoich rozmów zaprasza bardzo ciekawych gości. Wspaniale objaśnia kwestię emocjonalności i nierzadko porusza niewygodne tematy. Bardzo inspirujący podcast! Miałyśmy okazję porozmawiać z Kamą – wywiad z autorką, który przeprowadziła redaktorka Aleksandra Jaworska znajdziecie tutaj: https://anywhere.pl/103775/w-sznurowadlach-mysli-kamy-wojtkiewicz/

Raport z literatury

Podcast o literaturze fachowym okiem. Agnieszka Budnik to krytyczka literacka, która czyta dla nas eseje, analizuje rynek książki i opowiada o nagrodach literackich. Do podcastu zaprasza też gości, z którymi rozmawia między innymi na temat literatury światowej, np. Azji Wschodniej czy literatury karaibskiej. To podcast dla tych, którzy mają ochotę na literackie doznania z najwyżej półki, potrzebują wsparcia w zrozumieniu tekstów kultury oraz informacji o najnowszych książkowych pozycjach i promocjach w księgarniach internetowych.

On Purpose  

W języku angielskim, ale warto poświęcić mu chwilę. Prowadzony przez byłego mnicha (Jay Shetty), który rozmawia ze swoimi gośćmi na tematy codziennego życia, lifehacków, uczuć, samoświadomości.

The Glow Club Podcast

Podcast prowadzony przez influencerki Agatę Sieramską (Agatycze) i Karolinę Wójcik (Viva_a_viva) w super luźnym klimacie. Autorki poruszają w nim szerokie spektrum tematów lifestylowych i uczuciowych, a wszystko to w klimacie babskich pogawędek – słuchając można mieć wrażenie, jakby rozmawiało się z koleżankami w bezpiecznej przestrzeni.

Pierwsza Randka

Podcast Natalii Kusiak, który uczy otwartości na różne podejścia do życia i relacji międzyludzkich. Pozwala spojrzeć na świat z męskiej perspektywy, która dla nas kobiet nie jest wcale oczywista. Wysłuchanie wartościowych i często bogatych w emocje rozmów autorki z jej gośćmi pomaga wyjaśnić niezrozumiałe i zobaczyć coś, czego na co dzień nie widzimy. Polecam zarówno dla tych, którzy już dawno odnaleźli swoją definicję miłości, jak i dla tych, którzy jej ciągle szukają.

Share this post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

PROPONOWANE