Przegląd seriali na jesienne wieczory

Alicja Janik

seriale_na_jesien

Nadeszła jesień, więc czekają nas  długie wieczory, które zachęcają do pozostania w mieszkaniu, owinięcia się w koc i wygodnym umoszczeniu w fotelu z kubkiem herbaty w ręku. Jest to idealny moment, aby nadrobić serialowe zaległości. Te, które wcześniej przerażały ilością kilku sezonów teraz wydają się być idealne. Przygotowałam dla was mój subiektywny przegląd seriali dostępnych na czterech najpopularniejszych platformach, abyście nie tracili czasu na nieudane wybory.

DISNEY+

„Zepsuta krew”

Rewelacyjnie odegrana rola Elizabeth Holmes przez Amandę Seyfried. Opowiada o dziewczynie, której marzeniem było osiągnąć sukces na skalę światową. Porzuciła studia na Stanfordzie i otworzyła firmę w branży Bio-Tech. Zatrudniła sztab ludzi, by pomogli jej zrewolucjonizować rynek medyczny. Okazało się jednak, że w pędzie po sławę i miliardy dopuściła się wielu kłamstw. Oparte na prawdziwej historii.

 
Reklama

„Jessica Jones”

Jessica Jones jest superbohaterką o niewiarygodnej sile. W wyniku tragedii postanawia funkcjonować jako normalna osoba otwierając własną agencję detektywistyczną. Zajmuje się głównie sprawami osób, które tak jak ona posiadają niezwykłe umiejętności.

„Lepsze życie”

Postać grana przez Pamelę Adlon to samotna matka trzech córek. Dodatkowo pracuje jako aktorka w Los Angeles, próbując zdobywać coraz ciekawsze role i prace, które umożliwią jej utrzymanie całego domu. Stara się również opiekować mieszkającą po sąsiedzku matką, a także odnaleźć się w tym wszystkim jako kobieta i zadbać o siebie.

PRIME VIDEO

„Małe ogniska”

Małe miasteczko, idealna rodzina. Spokój burzy przyjazd tajemniczej Mii Waren, która wraz z córką przeprowadza się do pięknej okolicy. Żadna z nich nie przypuszcza, jak bardzo ich losy się splotą, wywołując dodatkowo chaos i burząc cały dotychczasowy spokój sennej Shaker Heights w stanie Ohio.

„Modern love”

Serial opowiada kilka historii różnych bohaterów. Każdy z nim boryka się z innymi rozterkami. Niektórzy przeżywają rozstania, inni tworzą niezwykłe przyjaźnie, jeszcze inni odkrywają o sobie i bliskich niesamowite rzeczy. Na podstawie esejów z „New York Timesa”.

„Fleabag”

Phoebe Waller-Bridge jest odtwórczynią głównej roli w tym serialu, a także jego scenarzystką i reżyserką. W tym serialu znajdziecie wyjątkowe poczucie humoru, brak tematów tabu i emocjonalną szczerość. Piękna opowieść o dziewczynie, która próbuje odnaleźć siebie i poukładać swoje życie na nowo.

NETFLIX

„Pani Dziekan”

Grana przez Sandrę Oh Ji-Yoon Kim zostaje powołana na stanowisko dziekana na podupadającym wydziale anglistyki. Historia z przewrotną fabułą, zabawnymi dialogami, ale też poruszonymi ważnymi społecznie kwestiami.

„The Duchess”

Serial opowiada o samotnej matce, która stara się połączyć rozwój swojej kariery z wychowaniem nastoletniej córki i budowaniem nowego związku. Znajdziecie tu dużo dobrego humoru i piękne zdjęcia.

„Turbulencje”

Trzymający w napięciu serial o pasażerach samolotu, którzy tuż po wylądowaniu dowiadują się, że byli w przestworzach nie kilka godzin, a ponad pięć lat. W tym czasie ich bliscy byli przekonani, że samolot zaginął na morzu. Dla wielu osób najważniejszym celem jest wyjaśnienie tego tajemniczego zdarzenia.

HBO MAX

„Rozmowy z przyjaciółmi”

Serial opowiada historię studentki Frances, jej przyjaciółki Bobbi oraz nowo poznanego przez nie małżeństwa – Melisy i Nicka. Między całą czwórką dochodzi do nawiązania różnych relacji. Tych romantycznych i zakazanych, bolesnych i absolutnie uwalniających. Pytanie tylko czy wszyscy wyjdą z tego bez szwanku?

„Stewardessa”

Świetny thriller opierający się na czarnym humorze. Opowiada historię stewardessy, której życie w ciągu jednej nocy staje do góry nogami. Nie pamięta co właściwie się wydarzyło, a pobudka w obcym hotelu obok martwego mężczyzny wpędza ją w obłęd.

„Tokyo Vice”

Kryminalny serial z niesamowitym klimatem Tokio lat 90. XX wieku. Główny bohater, Jake Adelstein, jest amerykańskim dziennikarzem, który zaczyna pracę dla największej japońskiej gazety. Prowadzi niebezpieczne śledztwo w sprawie korupcji policji i powiązań z przestępcami.

Share this post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

PROPONOWANE