Dreamliner z Gdańska do Dominikany wystartował

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Pierwsi pasażerowie polecieli na egzotyczne wakacje z Gdańska do Dominikany z biurem turystycznym Rainbow. Na pokładzie samolotu jest w sumie 223 pasażerów.

„Początek bezpośrednich lotów z Gdańska to otwarcie nowej ery. To dla nas i dla naszych pasażerów zupełnie nowy rozdział. Mamy nadzieję, że Rainbow, a także inni touroperatorzy będą rozwijać tę ofertę. Mieszkańcy Pomorza i całej północnej Polski chcą także jesienią i zimą latać na wakacje do odległych ciepłych krajów i chcą latać bezpośrednio
z Gdańska. To się dzisiaj stało możliwe” – powiedział Tomasz Kloskowski prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

„Jestem pewien, że ta chwila będzie zapamiętana na długo. Otóż nadszedł dzień, w którym wszyscy możemy cieszyć się z faktu, że z tak ważnego portu lotniczego, jakim bez wątpienia jest Port Lotniczy Gdańsk, historycznie pierwszy raz klienci Rainbow lecą bezpośrednio, czyli bez przesiadek i międzylądowań i do tego w komfortowych warunkach Dreamlinerem do egzotycznej i dalekiej Dominikany. Klienci chcący wylecieć z Gdańska na wakacje z Rainbow, do tej pory mieli do wyboru ofertę głównie bliskich kierunków wakacyjnych na lato, np. Grecję, Turcję, Tunezję, Egipt czy Bułgarię, natomiast zimą Egipt czy Wyspy Kanaryjskie. Od teraz zyskują szerszy wybór i aby cieszyć się plażami Dominikany nie muszą jeździć na lotniska znajdujące się w innych miastach. To również odzwierciedla naszą misję, czyli przybliżanie egzotyki tak bardzo, jak to jest możliwe oraz pozycję „Króla Egzotyki” – powiedział Maciej Szczechura członek zarządu Rainbow.

Pierwsi pasażerowie wystartowali dziś z Gdańska do Dominikany około godziny 13.30. Ich podróż potrwa około 10 godzin. Wylądują w Dominikanie na lotnisku Gregorio Luperon położonym koło Puerto Plata, największego miasta północnego wybrzeża Dominikany. Loty będą realizowane raz w tygodniu, wyloty będą w poniedziałki, a powroty we wtorki. Rainbow ma w swojej ofercie zarówno pobyty stacjonarne jak i wakacje ze zwiedzaniem.

Pasażerowie podróżują wyczarterowanymi przez Rainbow od Polskich Linii Lotniczych LOT Boeingami 787-8 Dreamliner, najnowocześniejszymi samolotami świata, które zrewolucjonizowały podróże lotnicze pod kątem komfortu. Samolot ma trzy klasy podróży: biznesową, premium i ekonomiczną. Pasażerowie lecący z Gdańska skorzystali ze wszystkich tych klas (15/18/190).

Reklama